Докерувалися і дожилися: Україна – в рейтингу найнещасніших країн світу

Докерувалися і дожилися: Україна – в рейтингу найнещасніших країн світу

Нещасна, найбідніша, найкорумпованіша… Такі оцінки Україні виставляють авторитетні світові рейтингові агентства. І це виглядає надто контрастно з бравурними звітами керівництва країни та інших чиновників на кштал: «зростає», «підвищується», «реформується», «покращується»… Якщо це стосується чиновництва, то ці звіти правдиві: їхній добробут в часи економічної кризи і війни дивним чином примножується. А ось у пересічних українців все навпаки…        

Агентство «Bloomberg» склало традиційний рейтинг нещасних країн, який грунтується на двох показниках: інфляції та рівні безробіття. Наша країна увійшла в число найбільш нещасних країн світу. Свою сумну долю Україна ділить з Грецією, Південно-Африканською Республікою, Туреччиною, Таїландом, Іспанією, Сербією, Бразилією, Уругваєм, Венесуелою, які потрапили до «нещасної» десятки. У цьому рейтингу ми на сьомому місці.

А за рівнем інфляції Україна посідає третє місце у світі. Вище зростання цін спостерігається лише у Венесуелі та Аргентині.

Українська ж влада рапортує: торік стало жити краще. Але в людей інша думка: 73 відсотки громадян переконані, що ситуація в країні змінилася на гірше. Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова.

Найбільш негативно люди сприйняли зміни у рівні цін і тарифів – тут погіршення відзначили 88,5 відсотка населення. В економічному становищі держави погіршення вбачають 77 відсотків, у рівні стабільності – 75 відсотків. Не відчувають упевненості у завтрашньому дні 74 відсотки українців, а в рівні добробуту родини – 73 відсотки. Також більше половини опитаних констатують погіршення ситуації зі злочинністю та в охороні здоров’я. Крім того, на думку значної частини респондентів, погіршився рівень дотримання законності державними службовцями.

А за дослідженням Держслужби статистики, дев’ятьом сім’ям із десяти доходів вистачає тільки на їжу. 738 тисяч опитаних – це 4,9 відсотка сімей – зізналися, що недоїдають. Із них 80 тисяч родин сказали, що їдять гаряче лише раз на день. А в тисячі сімей узагалі були випадки, коли люди не мали гарячої їжі від одного до трьох днів.

Не оминули проблеми і сім’ї з дітьми. 166 тисяч опитаних родин не мають можливості купити дітям яблуко чи склянку соку. Майже 85 тисяч сімей пригощають дітей солодким лише три-чотири рази на місяць. А 39 тисяч родин не можуть дати дітям грошей на шкільний обід.

А ось у вітчизняних хабарників проблема одна – аби не спіймали. Середній розмір хабара в Україні складає 1350 євро при середній зарплаті у 144 євро. Тобто, майже вдесятеро перевищує середню платню.

До слова, у Молдові хабар становить 113 євро при зарплаті 215 євро. А в Азербайджані – 50-100 євро при середній платні 250 євро.

Зате в Україні, за повідомленням «Громадського ТВ», найбільша кількість антикорупційних установ серед країн Східної Європи. Їх у нас уже шість. У Вірменії – п’ять, в Білорусі, Росії та Молдові – по три, в Азербайджані – дві, в Грузії – одна.

Україна посіла 131 місце за Індексом сприйняття корупції, який щорічно визначає міжнародна організація «Transparency International». А Грузія, в якій тільки одна антикорупційна організація, – 44 місце.

Вражають і зарплати українських борців з корупцією. Так, платня голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак у лютому сягнула 101,4 тис. гривень, повідомляє сайт відомства. Заступник голови агентства Руслан Радецький та члени НАЗК Руслан Рябошапка і Олександр Скопич отримали за минулий місяць зарплату однакового розміру – 76,44 тис.

А топ-чиновникам закуплять алкоголю на майже півтора мільйони гривень. Інформація про це розміщена на порталі публічних закупівель Prozorro. Планує закупити міцних напоїв на 1,43 млн. державне підприємство «Гарант-Сервіс». Загалом для чиновників планують купити 14 тисяч 573 пляшки алкоголю. У тому числі, коньяки категорії «VSOP» і віскі кількарічної витримки.

Найбільше ж придбають горілки «Старий Житомир. Оновлена» – 2,5 тисячі пляшок. Окремо «Гарант-Сервіс» планує у 2017 році закупити пива на 50 тисяч гривень. Держпідприємство обслуговує Адміністрацію президента, Кабмін, Верховну Раду, Раду нацбезпеки і оборони та інші органи влади.

Чи розуміють чиновники, для яких придбають за державні кошти дорогі коньяки та віскі, життя простих українців, котрі не мають можливості купити своїм дітям склянку соку?

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *