Єдиний внесок: «гарячі» відповіді тернопільських податківців

Єдиний внесок: «гарячі» відповіді тернопільських податківців

Нещодавно у Тернопільській ОДПІ на «гарячій» телефонній лінії надавали докладні консультації  щодо сплати і звітності по єдиному внеску. На запитання додзвонювачів відповідала начальник відділу адміністрування єдиного внеску Тернопільської ОДПІ Сніжана Кравчун.

Моєму батькові не вистачає до страхового стажу чотири місяці. Чи може він укласти договір на добровільну сплату менше, ніж на рік, та сплатити суму, якої йому не вистачає до страхового стажу?

– Особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може укласти договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, але не менше одного місяця.

При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок: у 2017 році – 704 гривні.

Що для цього слід зробити? Насамперед, необхідно подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації заяву про одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Після перевірки викладених у заяві відомостей податковою інспекцією, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання такої заяви, укладається  відповідний договір про одноразову сплату. Будь ласка, звертайтесь у Центр обслуговування, вам допоможуть та проконсультують детальніше.

Я підприємець на єдиному податку, маю магазин. Недавно оформила продавця, в якої третя група інвалідності. Чула від знайомих, що за працівників, які мають інвалідність, менше платиться єдиного внеску. Чи це справді так?

– Те, що я зараз скажу, породить у вас думку, що в даному випадку законодавці чомусь забули за фізичних осіб – підприємців. Справді, в частині 13 статті 8 Закону про ЄСВ, сказано, що нараховуючи зарплату, лікарняні чи декретні працівникам-інвалідам, у 2017 році, роботодавці-юрособи, як і раніше, застосовують ставку єдиного внеску – 8,41 відсоток. Також, для таких нарахувань немає вимоги проведення доплати єдиного внеску за «мінзарплатним правилом». Однак, це не поширюється на роботодавців-фізичних осіб, у яких трудяться інваліди. Вони нараховують єдиний внесок на заробіток усіх своїх працівників, у тому числі інвалідів за загальними правилами, тобто за ставкою 22 відсотки, та застосовують «мінзарплатне правило» під час нарахування єдиного внеску, якщо заробіток не досягнув рівня мінімальної зарплати.

Працівник, перебуваючи у відрядженні, витратив кошти понад встановлені законодавством норми. Чи потрібно нараховувати єдиний внесок на суми «переліміту»?

– Ще у 2010 році Кабінет Міністрів своєю постановою від 22 грудня № 1170 затвердив Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно зазначеного Переліку, витрати на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на винайм житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість, згідно з чинним законодавством, не належать до фонду оплати праці і не є базою для нарахування єдиного внеску. Таким чином, нараховувати єдиний внесок, як ви сказали, на суми «переліміту» – не потрібно.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *