Європейська Комісія вітає рішення Ради ЄС про безвізовий режим з Україною

Європейська Комісія вітає рішення Ради ЄС про безвізовий режим з Україною

Після ухвалення Радою ЄС пропозиції Європейської Комісії щодо візової лібералізації з Україною Європейський Комісар з міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос зробив таку заяву: «Рік тому я приїхав до Києва, щоб особисто привітати українську владу з надзвичайними зусиллями, яких вона доклала для впровадження реформ, визначених у рамках процесу візової лібералізації. Сьогодні я із задоволенням відзначаю, що ми знаходимось в кінці цього процесу, і я вітаю ухвалення Радою ЄС рішення щодо візової лібералізації для України; воно є завершальним кроком, який дозволить громадянам України здійснювати безвізові подорожі до країн Шенгенської зони.

Сьогоднішнє рішення є визнанням успішних та далекосяжних реформ, що їх здійснювала Україна, часто за складних умов. З початку діалогу щодо візової лібералізації у 2008 році влада України продемонструвала свою повну відданість такому пріоритетному питанню як боротьба проти корупції, а також провела інші важливі реформи в сфері управління кордонами та боротьби проти дискримінації. Україна пройшла довгий шлях; її здобутки на цьому шляху визнано, їм віддано належне. Наразі вкрай важливо зберегти прогрес. У цих зусиллях Європейський Союз готовий і надалі надавати свою підтримку та допомогу українській владі.

Безвізові подорожі принесуть значні вигоди громадянам з обох сторін. Вони посилять соціальні, культурні та економічні зв’язки між ЄС та Україною, а також зміцнять міжлюдські контакти.

Незабаром безвізові подорожі до країн Шенгенської зони стануть реальністю. Це важливий момент, на який заслуговують Україна та її громадяни; він зробить наші тісні відносини ще міцнішими».

Подальші кроки
Безвізовий режим набуде чинності через 20 днів після публікації поправок до Регламенту 539/2001 в Офіційному журналі ЄС. Після набуття цими поправками чинності громадяни України, які є власниками біометричних паспортів, зможуть здійснювати безвізові короткострокові подорожі на період не більше 90-а днів до всіх країн-членів ЄС (за винятком Ірландії та Великої Британії), а також до чотирьох асоційованих країн Шенгенської зони.

Довідкова інформація

29 жовтня 2008 року Європейська Комісія розпочала діалог щодо візової лібералізації з Україною. Його метою було визначення всіх умов, необхідних для безвізових поїздок до ЄС. Після цього, 18 грудня 2015 року, Європейська Комісія ухвалила свій шостий і останній звіт щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації. У ньому Комісія, зокрема, робить висновок, що Україна імплементувала всі вимоги, зазначені у її третьому звіті про прогрес, а також, що Київ виконав усі критерії Плану дій з візової лібералізації.

У зв’язку із позитивною оцінкою, наданою у звіті про прогрес, а також враховуючи загальний стан відносин України та ЄС, 20 квітня 2016 року Єврокомісія виступила із законодавчою пропозицією скасувати візові вимоги для українських громадян-власників біометричних паспортів. Це має відбутися за допомогою внесення поправок до Регламенту ЄС щодо візових вимог до громадян країн, які не є членами ЄС. Важливо розуміти, що візова лібералізація надає право громадянам України із біометричними паспортами здійснювати короткострокові безвізові подорожі до країн Шенгенської зони на період до 90-а днів; водночас нею не передбачено право на роботу або проживання у Євросоюзі.

Аби бути певним, що усі необідні реформи впроваджуються, а законодавчий процес у Раді ЄС та Європарламенті відбувався максимально швидко, Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер тісно співпрацював із українською владою протягом усього процесу. 28 лютого 2017 року Європейський Парламент та Рада ЄС досягли угоди щодо пропозиції Європейської Комісії. Опісля її було схвалено на пленарному засіданні Європейського Парламенту, що відбулося 6 квітня, та Радою ЄС сьогодні, 11 травня.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *