Європейські «цінності» вітчизняних багатіїв: у Франції гімн України «запивали» шампанським за 60 тисяч євро (ВІДЕО)

Європейські «цінності» вітчизняних багатіїв: у Франції гімн України «запивали» шампанським за 60 тисяч євро (ВІДЕО)

Україна житиме у бідності ще декілька десятиліть. Проблема у цінностях більшості суспільства, сказав радник президента Порошенка, вчений-економіст Олександр Пасхавер в ефірі в одного з телеканалів. «Європейські цінності відрізняються від наших теперішніх. Там довіра є основою для поведінки людей, тут – недовіра. І тільки невелика меншість, яка брала активну участь на Майдані, має цінності, схожі на європейські. Поведінка більшості заснована на недовірі. Це вироблено століттями життя в чужих державах. Перш за все, 20 століттям, яке є суцільною травмою для українського народу», – пояснив Пасхавер.

Яка довіра, коли кожна влада «кидає» народ, обманює, переступає через закон і мораль? Коли стрімко збагачуються чиновники і чиновнички. Коли високопосадовці отримують мільйонні зарплати, хоча керують так собі. Коли під Верховною Радою «реформовані» поліцейські ставлять на коліна протестувальників і позують для фото. А суди і судді? Україна опинилася на останньому місці з понад сорока країн з показником довіри до суддів у мізерних 11 відсотків, згідно з дослідженням Організації економічного співробітництва та розвитку. Крім того, Україна посіла останнє, 44 місце в Європі, і 150 місце серед 186 країн світу в рейтингу економічної свободи американського аналітичного центру «Heritage Foundation».

А про закордонні вікенди українських олігархів та «слуг» народу можна складати легенди. Ось, приміром, олігарх, позаштатний радник президента Петра Порошенка Юрій Косюк відгуляв розкішну вечірку на одному з найдорожчих гірськолижних курортів світу Куршевель, що у Франції. Дуже «патріотично». Група «Євромайдан» у Facebook красномовно описала шикарне застілля: «На одному з найдорожчих гірськолижних курортів світу – «Courchevel 1850» у ресторані «La Mangeori» весь зал співає гімн України разом з працівником птахофабрики Юрієм Косюком і запиває це все замовленим ним шампанським «Dom Peregnon» по 1200 євро за пляшку (трохи більше 50 пляшок)… Дякуємо парламентарям і уряду за мільярдні субсидії та дотації вітчизняному птахівництву. Підкорили Куршевель, підкоримо і Сейшели».

До слова, у 2017 році виробники курятини отримали половину коштів з програми дотацій із компенсації ПДВ. На це було передбачено чотири мільярди гривень. Із них за січень-жовтень «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка отримав 1,4 мільярди. А цього року, як підрахували експерти, дотація на кожну курку може сягнути 350 гривень. Кури Косюка відчувають «реформи» краще, ніж українці.

От і президент Порошенко під прес-конференції заявив, що народ не відчуває ефекту від більшості реформ. «Життя українців ще не покращилося. І мене, як президента, це не влаштовує», – сказав він. І додав: «Одним з головних викликів залишається соціальний – бідність і низька якість життя більшості українців. Люди цим, звісно, незадоволені».

Зараз 40 відсотків українців економлять на харчах і придбанні найнеобхідніших речей. У 12 відсотків із них з продуктами харчування дуже сутужно, заявила на телеканалі ZIK соціолог, голова правління ГО «УІСД ім. О. Яременка» Ольга Балакирева. Це вже не бідність, а злиденність, межа виживання.

Соціологи констатують: наразі від 40 до 60 відсотків українців вважають себе бідними.

А ось міністр фінансів Олександр Данилюк, очевидно, думає по-іншому, ніж президент і народ. І хоче підвищити зарплати й премії «реформаторам» у міністерствах до 55 тисяч гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців України Сергій Саливон. У Кабміні розраховують, що після цього міністерства зможуть стати ефективними центрами формування державної політики у тій або іншій сфері. Щось не дуже віриться.

У самого Данилюка міністерська платня за лютий склала 38,7 тисяч гривень. Його заступників – від 29,4 тисяч – до 60,4 тисяч. У державного секретаря міністерства – 66,6 тисяч гривень.

За січень Данилюк-«реформатор» отримав 37,5 тисяч гривень. Мало…

А тим часом, за даними Українського центру європейської політики, реформи, прописані в Угоді про асоціацію з ЄС, проведені в країні лише на 13 відсотків. Припустимо, в середньому Україна здійснюватиме до 40 завдань на рік, а їх налічується аж 862, то Угода буде виконана приблизно у 2035 році. Відстаємо на десять років. Такі «успіхи» наших недешевих «реформаторів».

А ще в Україні одні з найвищих податків у Європі, що також негативно впливає на показник достатку. Так, щодо загального податкового навантаження на фонд оплати праці, то воно в нас зараз досягає 41 відсотка. Для прикладу, в Польщі – 24,7 відсотків, у Німеччині – 21,2, в Туреччині – 19,2 відсотки.

Виходить, в Україні ні тарифи, ні зарплати, ні податки, ні реформи, ні європейські «цінності» так званої «еліти» нації не відповідають здоровому глузду.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *