“Фарбований лис” оселився у “Вікнинах”: оригінальний дитячий майданчик відкрили у селі Вікно на Тернопільщині (фото)

“Фарбований лис” оселився у “Вікнинах”: оригінальний дитячий майданчик відкрили у селі Вікно на Тернопільщині (фото)


Оригінальний дитячий майданчик за мотивами казки Івана Франка відкрили у селі Вікно Гримайлівської ОТГ. Втілив ідею в життя керівник місцевого підприємства Василь Ванярха.

Є на Гусятинщині куточок, який роками манить туристів. Коли їхати з Тернополя на Гусятин і у Гримайлові звернути наліво, всього за кілька кілометрів перед очима відкривається Подільська Швейцарія. Так називають Медобори за мальовничість і величну красу заповідних місць. Першим населеним пунктом є незвичайне село з цікавою назвою Вікно, яку воно отримало завдяки своїй унікальній природі. Тут ткали вишукані килими для Відня, творив Іван Франко і збереглися бездонні карстові озера – вікнини, аналогів яким немає в світі. Хто не побував тут, обов’язково захоче. Бо де ще побачиш, як на широкому горизонті зелені гори Медобори підпирають голубе небо, наповнюючи повітря п’янким квітково-медовим ароматом, а обабіч дороги сонцеподібні соняхи привітно кивають золотими головами і добірна пшениця творить повноводну ріку майбутнього достатку.
Це угіддя місцевого приватного підриємства «Вікнини», яке упродовж 18 років успішно очолює Василь Іванович Ванярха. Керівник, якого селяни називають талановитим хліборобом і людиною-унікумом, справжнім господарем та благодійником. Кожного року нові досягнення, нові доповнення і вкладення у розвиток села. На його рахунку дороги, тротуари, освітлення, вимощення бруківки на церковних дворах. Чого тільки вартий комплекс «Вікнини» на Карстовому озері! Місцеві мешканці вважають це місце особливим, під час релігійних свят тут відбуваються відправи, а на Водохреще неодмінно урочисто святять воду. 


А ще Василь Ванярха – великий фанат місцевої футбольної команди, назва якої співпадає з назвою його підприємства. Тож за європейськими стандартами обладнав сільський стадіон. Словом, не перестає дивувати. Ось і минулої неділі вікняни та гості села зібралися на урочисте відкриття дитячого майданчика, створеного за мотивами казки Івана Франка «Фарбований лис». Ідею його створення Василь Ванярха виношував давно.

  • Колись тут стояли поруч школа та костел. Їх у лихі для країни часи було зруйновано. Згодом на місці костелу збудували греко-католицьку церкву, а на місці школи, яке довго пустувало, ми з активом села вирішили звести майданчик, де було б цікаво дітям і змогли відпочивати дорослі. Святе місце, як говорять, пустим не буває, – розповідає Василь Іванович.
    Втілити ідею в життя меценату допомогли відомі скульптори з Теребовлянщини Олег та Оксана Котики. За короткий проміжок часу виросло ціле казкове містечко – три лавочки з єнотом, білочкою та їжачком, два квітники – зайчик і гриб, три дитячих кріселка, і, звичайно, центральна скульптура – фарбованй лис, а при вході – масивні лісовик та ведмідь. Доповнили казкових героїв каруселі, гойдалка та дитяча гірка.
  • Місцеві священники Володимир та Степан освятили майданчик, відправили подячний молебен та заспівали «Многая літа». Василь Ванярха з внучкою Анісією перерізали стрічку і ведуча свята Ольга Баліцька запросила усіх присутніх на урочистості. Слово мали голова Гримайлівської ОТГ Микола Сідляр, староста Вікнянського старостинського округу Галина Томчишин, історикознавець Сергій Ткачов, які привітали вікнян з подією, яка ввійде в історію їхнього села. Коротко виступив і сам винуватець торжества директор ПП «Вікнини» Василь Ванярха. Далі присутніх дивували своїми концертними номерами місцеві аматори, учні молодших класів презентували уривок з казки «Фарбований лис», малеча із задоволенням скупчувалась на ігровому майданчику. Свято вирувало. Того дня на адресу Василя Ванярхи звучало багато вдячних слів. З нагоди відкриття майданчика художній керівник, місцевий самородок, як його тут називають, Роман Шупер спеціально написав пісню про гори Медобори, ПП «Вікнини» і його керівника, створив до неї музику і разом з ансамблем виконав її.
  • Краєзнавець Ганна Чемера поділилася цікавими спогадами та враженнями про перше знайомство з родиною Ванярхів, а Сергій Ткачов вручив Василю Івановичу історичний архівний документ, датований 1721 роком, який стверджує про приналежність його до роду виборних козаків. Тож не обійшлося і без пісні про козаків… На завершення свята діти випустили в небо пару голубів.
    • Марія МАЙДАНЮК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *