Традиційно у третю неділю листопада аграрії відзначають День працівників сільського господарства та підбивають підсумки своєї роботи. Це професійне свято дбайливих господарів, невтомних хліборобських рук, самовідданої нелегкої праці, багатьох тривог та недоспаних ночей і ранніх світанків, бо треба вчасно посіяти, доглянути, зібрати, зберегти урожай, щоб мати добрі результати. Тож до цього насправді особливого свята, аграрії ФГ «Вікторія-92» на Козівщині підійшли гідно і з вагомими здобутками.
Міцна команда і сучасне обладнання – запорука успіху
Ще з весни, долаючи природні примхи, пандемічні незручності, керівники, спеціалісти, працівники господарства, застосовуючи новітні технології виробництва, кращий зарубіжний досвід та сучасну, переважно імпортного виробництва сільськогосподарську техніку, в оптимальні агротехнічні терміни вдало провели весняну компанію ярих зернових на 1960 гектарах площі з внесенням під посів поживи. Вперше застосували новопридбану 16-рядну кукурудзяну сівалку, що дало можливість в оптимальні строки завершити на полях посів кукурудзи. Та й озимина на 1360 гектарах вийшла із зими в доброму стані, що послужило у жнива гарним врожаєм.
Перейнявши на початку року від батька управління агропідприємством, молодий керівник Олександр Пеляк виважено, по-сучасному веде господарство та в нинішніх непростих економічних і пандемічних умовах піднімає культуру виробництва і впевнено запроваджує передові технології завдяки постійному технічному оснащенню господарства високопродуктивною технікою. Так, для цього в поточному році придбали: сівалку точного висіву Tempo L THL-16, телескопічний навантажувач JCB 541-70, напівпричіп WELTONNS, перевантажувальний бункер–накопичувач ПБК-40, кукурудзяну жатку OlimagDragoGT, борону ротаційну БР-9, автомобіль автопаливозаправник TK-G-Next-APZ-5.0., автомобіль RenaultDuster, які допомогли вчасно виконати роботу.
Агропідприємство орієнтоване на вирощування озимих та ярих колосових, ріпаку, сої та кукурудзи щорічно збирає високі врожаї. Цьогоріч на полях працювали комбайнери Валерій Поєзднік, Руслан Схаб, Юрій Корчук, помічники комбайнера – Володимир Гураль, Євген Стасишин, Андрій Марцишин, водії – Богдан Шиманський, Богдан Козакевич, Віталій Кривокульський, Євген Марцишин, Михайло Прогній, Михайло Починок, Ярослав Лішнянський. Крім комбайнів та вантажних автомобілів до жнив задіяли новопридбані телескопічні навантажувачі JC–541 англійського виробництва та вітчизняні перевантажувальні бункери-накопичувачі ПБН-40, якими управляють Дмитро Войтина, Борис Шарван і Франик Ясінецький.
Жнива ранніх зернових дали врожай озимої пшениці – 84 центнери, ячменю – 62 центнери, озимого ріпаку – 46 центнери з кожного гектара, що не менше, ніж у попередні роки.
Працівники з підготовки зерна до продовольчих і насіннєвих кондицій – Віталій Тичинський, Олег Дядьо, Ігор Ткачук, Володимир Полиняк, Павло Кушнір, Ігор Ковальчук, Михайло Дмитрук, Ярослав Пеляк, Петро Грундовський і інші механізатори та оператори своєчасно заклали зерно на зберігання та реалізацію.
У Плотичі запустили потужний елеватор
Прийшла осінь – важливий період других жнив, до яких в господарстві належно підготувалися. Вчасно за погоди зібрали сою, яка видала по 35 центнера бобових з гектара. Підготували площі і в оптимальні строки провели осінньо-посівну кампанію та завершили посів озимини з внесенням мінеральних добрив, що заклало хорошу основу під майбутній урожай 2022 року. Засіяли 850 га озимої пшениці і 700 га озимого ріпаку, площі яких уже зазеленіли.
На черзі йде обмолот кукурудзи, якої в господарстві 1350 гектарів, з яких майже половина площ уже зібрані. На осінніх жнивах працюють два комбайни та власний вантажний автотранспорт. А закуплена нова кукурудзяна жатка до комбайна прискорила процес збирання зерна качанистої, яка видає по 120 цнт з гектара.
Для сушки кукурудзи і доведення її до стандартних кондицій на господарському дворі у Плотичі ще з весни будувався і зараз вступає в дію потужний сучасний комплекс із приймання, очистки, сушки та зберігання зернових культур, що комплектувався обладнанням імпортного та вітчизняного виробництв. Новобудову здійснювало Тернопільське будівельне підприємство «AGRICON». Крім нього, були долучені до будівництва працівники будівельної бригади господарства, очолювані бригадиром Володимиром Осніком.
Запустити в дію новітній комплекс приурочили до Дня працівників сільського господарства та з нагоди дня народження почесного голови ФГ «Вікторія–92» Петра Івановича Пеляка – 15 листопада цього року.
Робота елеватора дасть можливість агропідприємству своєчасно та швидко очищати, сушити зернові і належно зберігати та реалізовувати якісну продукцію, мінімізує господарські витрати на транспортні перевезення та зменшить затрати часу при збиранні зерна, з чим стикалося фермерське господарство в попередні роки.
Тож зерно качанистої з поля уже попливе на сушильні агрегати та очисні машини елеватора і заповнить зберігаючі ємкості, чого з нетерпінням очікували в агропідприємстві.
Відкрили спортивні комплекси в Будилові і Таурові, новий дитячий майданчик в Козівці
Поряд із виробничими питаннями, голова агропідприємства «Вікторія–92» Олександр Пеляк займається вирішенням багатьох соціальних проектів. Зокрема, в цьому півріччі відкрили спортивні комплекси, побудовані ФГ «Вікторія-92», у селах Будилів і Таурів, дитячий ігровий майданчик в Козівці. Також завершили оздоблення зовнішнього фасаду церкви у Плотичі та вирішили багато інших соціальних питань в селах, де господарством орендує землі.
Реалізували багато й інших задумів. Зокрема, будівництво нового машинно–тракторного двору у Плотичі. В усьому цьому вбачається господарський підхід, любов до землі і впевненість у досягненні мети.
Підбиваючи підсумки цьогорічної роботи агропідприємства, з гордістю можна відзначити його вагомі здобутки. Тож керівництво ФГ «Вікторія–92» дякує трудовому колективу за самовіддану працю та щиросердечно вітає з професійним святом – Днем працівників сільського господарства! Бажає всім міцного здоров’я, миру, родинної злагоди, достатку та нових трудових успіхів у благородній хліборобській справі.
Іван ДУФЕНЮК.