Вдев’яте тернопільське містечко зібрало гостей на фольклорно-мистецький фестиваль.
Борщівська земля славиться своєю унікальною вишивкою. Сорочки з чорними орнаментами знають не лише в Україні, а й за кордоном. Згідно з легендою, домінуючий чорний колір вишиття пов’язаний із трагічними подіями 15-17 століть, коли на Борщівський край постійно нападали турки і татари.
Після одного з таких набігів у кількох наддністрянських селах загинули всі чоловіки. Тоді дівчата і жінки заприсяглися протягом кількох поколінь носити жалобу за загиблими і вінчатися у сорочках, вишитих чорними нитками.
Цьогоріч фестиваль «Борщівська вишиванка» знову розцвів самобутніми візерунками. Давні й сучасні сорочки, рушники, скатертини представили кілька десятків майстринь. А місцеві жінки прийшли на фестиваль в неймовірної краси вишиванках, отриманих у спадок від бабусь.
Куштували гості фестивалю й головну українську страву – борщ. У його приготуванні змагалися господині з трьох десятків сіл і райцентру. На головний майдан Борщова привезли величезні бідони зі звареним напередодні борщем. Подавали в гарбузах і макітрах. А ще пригощали салом, варениками і пампушками. Усього представили майже півсотні рецептів борщу.
Деякі господині, аби привернути увагу до своєї страви, досипали туди зовсім нетрадиційних інгредієнтів. Так, усі охочі могли скуштувати, наприклад, навіть борщ з вишнями.
Також під час фестивалю проводили благодійну акцію «Допомога бійцям АТО». В цьому році всі виручені кошти будуть передані громадській організації «Самооборона Борщівщини», яка спільно із представниками військкомату збирала кошти на ремонт УАЗа, на який з нетерпінням чекає на передовій 44-та Тернопільська медична бригада.
Учасників фестивалю привітали голова облдержадміністрації Степан Барна, обл-ради Віктор Овчарук, голови Борщівської райдержадміністрації Людмила Юзьків, райради Іван Кобилянський.
Скуштували борщ і милувалися вишиванками кілька тисяч гостей практично з усіх куточків України.