Ще за тиждень до Великодня у регіональних засобах масової інформації з’явилися анонси культурно-мистецьких та масово-розважальних заходів, які відбудуться у файному місті в травні. Зокрема, фестиваль пива та м’яса організатори запланували провести на території недобудованої обласної бібліотеки, а отже – поруч з монументом Небесній Сотні. Розповідаючи про переваги місця для масової пиятики та обжировиська із замислуватою назвою «Фон Вакано Крафт Фест», директор туристично-інформаційного центру Тернополя Тарас Ковальчук аргументував цю ідею тим, що біля знаменитого тернопільського довгобуду «є виступи і можна проводити фестиваль навіть за поганих погодних умов, ховаючи в ніші торгові і посадочні місця». Але про те, що поруч – символ Революції Гідності, у розповсюдженій через ЗМІ інформації ніхто навіть не згадав.
Саме цей факт, а також моральна убогість організаторів викликали шквал обурення у громадськості нашого краю. Проти фестивалю на площі Героїв Євромайдану виступили не тільки громадсько-політичні діячі чи творча інтелігенція, а й пересічні тернополяни – у соціальних мережах вони жорстко розкритикували не лише наміри організаторів фестивалю крафтового пива і м’яса, а й доволі розпливчасту позицію міської ради, яка так і не сказала свого твердого «Ні!» спробі безідейних «заробітчан» поглумитися над пам’яттю наших Героїв.
Відтак, влада була змушена прислухатися до рішучого протесту громади міста і для «Фон Вакано Крафт Фесту» тепер підшукують зовсім інше місце.
…Тернополяни вже були свідками, як у приміщенні академічного драмтеатру спритні торгаші продавали спідню білизну і шкарпетки, як одна за одною зникали книгарні і на їх місці відкривалися секонд-хенди. Тоді у Тернополі говорили про занепад культури. Зараз, коли площа Героїв Євромайдану мало не стала місцем для споживацьких розваг, можна вести мову про занепад духовності. Про аморальність тих, у чиїх душах на залишилося нічого святого.
А чи було?