Фотобокси для предметної зйомки

Фотобокс, лайтбокс і лайткуб, по суті, є синонімічні поняттями. Цей інструмент фотографів вдає із себе конструкцію, найчастіше кубічної форми, сторони якої виконані з білої тканини (найчастіше використовують саме напівпрозору тканину, яка має властивість розсіювати світло), паперу або іншого відповідного матеріалу – можна використовувати картон, шкіру, зустрічаються лайтбокси для фото з дерев’яними сторонами. Грані бувають як м’якими, так і твердими.

У лайтбоксі відсутня одна зі сторін – це потрібно для того, щоб поміщати в нього об’єкт фотографування. Іноді відсутні і бічні сторони, і фоном використовується дно і задня стінка виробу. Лайтбокси використовуються для предметної зйомки як в домашніх, так і в студійних умовах.

Варіанти лайтбоксів

Залежно від сторін зустрічаються лайтбокси:

  • кубічні;
  • прямокутні.

В даний час найпопулярніші лайтбокси, мають однаковий розмір сторін – саме тому їх називають лайткуби, через їх кубічну форму. Вони простіші у використанні через те, що при розміщенні об’єкта зйомки в кубічні лайтбокси світло падає більш рівномірно.

Залежно від освітлення бувають:

  • лайтбокси без освітлення;
  • лайтбокси з вбудованим освітленням.

Професійні фотографи зазвичай використовують фотобокси без освітлення, щоб можна було встановити і налаштувати його самостійно.

Залежно від використовуваних матеріалів фотокуби найпростіше поділити на:

  • м’які, з тканинними сторонами – межі при цьому можуть бути як м’які, що гнуться, так і жорсткі;
  • тверді, виконані з щільних матеріалів, з жорсткими гранями.

Де придбати лайтбокс

Магазинів, що пропонують покупку кубів для фотозйомки, досить багато. Це можна зробити як в спеціалізованих магазинах, які продають фотоапарати і всілякі аксесуари для фотозйомки, так і замовити через інтернет. При наявності матеріалів нескладно створити фотокуб своїми руками. На «швидку руку» часто виготовляють фотобокс з картонної коробки, вирізаючи непотрібні бока і обклеюючи її білим папером або обтягуючи білою тканиною, однак така конструкція не дуже довговічна.

Вибираючи лайтбокс або створюючи його своїми руками, головна увага варто звернути на якість фонового матеріалу, так як від нього безпосередньо залежить якість отриманого знімка. Матеріал повинен бути матовим, білим, що розсіює світло, і, звичайно ж – чистим. Добре підходить замша, велюр, екошкіра та інші матеріали з однорідною структурою. Глянцеві поверхні краще не використовувати.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *