Газ, світло та вода: якими будуть тарифи для українців цієї осені

Газ, світло та вода: якими будуть тарифи для українців цієї осені


В Європі зараз спостерігається тенденція, коли ціни на комунальні послуги зростають у 4-6 разів. Наприклад, у Великій Британії ціна на газ зросла у 5 разів, ціна на електрику – у 6 разів. Чого очікувати в Україні?
Як розповіла 24 каналу Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі «Опора», всі європейські домогосподарства шоковані щодо збільшення цін, спостерігаються протести серед населення у Великій Британії, Австрії та інших.

Як бути з газом в Україні

За словами експертки, в Україні тарифи не зміняться. Принаймні, є усі підстави говорити про це. Адже прийнятий закон про те, що населення сплачуватиме ціну за тарифи такі ж, як до повномасштабного вторгнення, а різницю сплачуватиме держава. Тут питання, швидше, де держава візьме ці кошти. Частину газу Україна вже закупили, але можливо цього буде недостатньо, тому потрібно буде докуповувати знову по вже високих цінах.

Поки що Україна зайняла позицію про непідвищення тарифів для населення, а водночас шукатиме кошти для дотування «Нафтогазу» чи інших компаній, аби вони могли закупити газ за ціною світового ринку.

У Європі також промайнули думки стосовно того, аби за тарифи для населення доплачувала держава. Таким чином, у Великобританії розробили адресні субсидії для людей з низькими доходами.

До слова, за даними Мінфіну, роздрібна ціна на газ за місячним тарифом від «Нафтогаз Україна» становитиме 7,95 гривні за кубометр.

Що буде з водопостачанням

Стосовно водопостачання та водовідведення, то тут закон чітко говорить, що й на цю категорію компослуг не підвищуватимуть тарифи допоки йде війна. І навіть після 6 місяців завершення бойових дій, тарифи не змінюватимуться.

Тарифи на електроенергію

У Європі вартість електроенергії на сьогодні для побутового населення складає понад 10 гривень. В деяких країнах понад 15 гривень, або навіть більше, аніж 30 гривень. Об’єднання України з європейською електромережею приведе до того, що вартість електроенергії в Україні буде зростати.

Псевдоринок електроенергії в Україні призведе до того, що не вигідно буде продавати електроенергію побутовому споживачу за 1,68 гривні, коли можна буде продавати її, наприклад, за 20-30 гривень в ЄС.
До 31 жовтня цього року для побутових споживачів (пересічних українців) діє тариф 1,44 та 1,68 гривні за кіловат-годину й задежить від обсягу спожитих кіловатів:   

до 250 кіловат-годин на місяць (включно) – 1,44 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість);

понад 250 кіловат-годин на місяць – 1,68 гривні за кіловат-годин (з урахуванням податку на додану вартість) за весь обсяг споживання.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *