В ОДА відзвітували, чим займалися у 2016-му
Зустріч із журналістами відбулася на території Тернопільського аеропорту. Місце локації обрали не випадково. Зміни не відбуваються миттєво, а є наслідком маленьких кроків, які мають важливе значення для області, переконаний Степан Барна. Вперше є розпорядження облдержадміністрації про затвердження проекту землеустрою щодо відведення обласному комунальному підприємству «Тернопіль-авіаавтотранс» ділянок. Отримав аеропорт і необхідні сертифікати.
– Доки не було права власності на землю за підписом голови облдержадміністрації, весь час були намагання привласнити соту-дві, а то й гектар землі, – зауважив Степан Барна. – Зараз аеропорт захищений. Ми поставили собі за мету забезпечити авіасполучення. Аеропорт сьогодні є одним з елементів стратегії розвитку краю. Перевірку здатності працювати нашого летовища вже зробили перші борти країни – Президента і Прем’єр-міністра.
Четверті в Україні за інвестиціями
Щодо інших здобутків цього року, то, насамперед, в області, стверджує голова ОДА, зростають показники соціально-економічного розвитку. За більш ніж 12-ма показниками Тернопільщина – у десятці кращих. Зокрема, це індекси будівельної продукції та промислового виробництва, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства, обсяг капітальних інвестицій, середньомісячна зарплата.
Також зростає експорт товарів до країн Європи, відкриті ринки для просування нашої продукції в Азію, Африку, Австралію. Щодо промисловості, то її основу складають такі галузі як добувна, харчова, деревообробна, металургійна та машинобудівна. Загалом, за 10 місяців цього року вироблено майже на 8% більше промислової продукції, як за той же період минулого.
– Рік тому ми були свідками, як працював в області один цукровий завод, а в цьому році працює вже три, – зауважив Степан Барна. Це Збаразький, Чортківський, Хоростківський заводи. Була велика надія, якби не погодні умови, що запрацює ще Козівський цукровий завод. Але, будьте певні, що в наступному році ми цю динаміку будемо спостерігати. Відновив свою роботу і Ковалівський спиртзавод, а також Теребовлянський молокопереробний завод. Серед наших пріоритетів – створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Плануємо для цього вийти на співпрацю з приватними компаніями.
«Раніше про такі суми можна було лише мріяти»
Окрему увагу голова ОДА зосередив на державних інвестиціях у соціальну інфраструктуру Тернопільщини, які цього року були рекордними. Відкрили нові школи, садочки, медичні заклади, очисні споруди та водогони. Всього в 2016 році в області втілювали 456 проектів регіонального розвитку на понад 312 мільйонів гривень.
Тернопільщина була і залишається лідером у створенні об’єднаних територіальних громад – тепер їх у нас 36. Це свідчення того, що реформа успішна, зауважив Степан Барна. Адже ніхто б не створював громад, якби це було невигідно. Що таке «децентралізація в дії», уже відчувають жителі нашого краю. Цифри говорять самі за себе.
– На розвиток інфраструктури у 2016 році громади Тернопільщини отримали 141,5 мільйон гривень, – розповів очільник області. – Раніше про такі суми можна було лише мріяти. Разом із цим отримали і можливість самостійно розставити пріоритети та спрямувати ці кошти на вирішення своїх найбільш нагальних потреб.
Особлива увага – освіті та медицині
У 2016 році продовжили активно впроваджувати електронне урядування, покращили якісь надання адміністративних послуг, навчились значно економити завдяки прозорим закупівлям.
Щодо освіти, то в області створили 12 опорних шкіл, на розвиток яких спрямували 15 мільйонів гривень. Недавно навчальні заклади області отримали понад 700 комп’ютерів – тобто практично у кожній сільській школі буде комп’ютерний клас. Також в області з’явився 41 новенький шкільний автобус.
Є позитивні зміни і в галузі медицини. Серед іншого, розповідає Степан Барна, здали в експлуатацію пологовий корпус перинатального центру «Мати і дитина», почали реалізовувати проект із створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги. Працюють і над створенням кардіоцентру. Нещодавно відкрили нове відділення хіміотерапії в обласному онкодиспансері.
«В Тернопільщину можна і вигідно вкладати кошти»
Принциповим для влади області Степан Барна вважає будівництво і ремонт доріг, у які цього року вкладено понад 300 мільйонів гривень.
– Стратегія ямкового ремонту мене теж, як і мешканців області, особисто втомила, – зауважив голова ОДА. – Нас цікавлять якісні автошляхи, які ми почали будувати в напрямку Львова, Франківська і Кременця. І ви знаєте, що під час візиту на Тернопільщину Президент, зокрема, пообіцяв майже півмільярда гривень на добудову доріг.
Серед пріоритетів на наступний рік – соціальний захист населення. У порівнянні з минулим роком, за словами Степана Барни, значно покращили показники із призначенням субсидій. Сьогодні цим механізмом економії коштів користуються більше 210 тисяч домогосподарств Тернопільщини.
Важливим цього року стало також те, що в області відновлюють військові частини, а добровольці Тернопільщини, які брали участь у бойових діях в ході проведення АТО, почали отримувати статус «учасника бойових дій».