Голова Тернопільської ОДА Степан Барна: «Зміни починаються з маленьких кроків, які мають важливе значення для області»

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна: «Зміни починаються з маленьких кроків, які мають важливе значення для області»

В ОДА відзвітували, чим займалися у 2016-му

DSC_2608

Цього року Тернопільщина отримала значні кошти завдяки реформам. Крім того, в економіку краю стали більше інвестувати. За весь час незалежності України в область було вкладено 52 мільйони доларів інвестицій, а в 2016-у лише в одне підприємство в Чорткові вже інвестували 6,6 мільйонів євро. Вперше Тернопільщина увійшла в десятку кращих у державі за динамікою зростання. Про те, яким видався 2016 рік, а також найближчі плани щодо розвитку області, голова ОДА Степан Барна розповів на підсумковій прес-конференції.
Відновлення аеропорту – престиж для області

Зустріч із журналістами відбулася на території Тернопільського аеропорту. Місце локації обрали не випадково. Зміни не відбуваються миттєво, а є наслідком маленьких кроків, які мають важливе значення для області, переконаний Степан Барна. Вперше є розпорядження облдержадміністрації про затвердження проекту землеустрою щодо відведення обласному комунальному підприємству «Тернопіль-авіаавтотранс» ділянок. Отримав аеропорт і необхідні сертифікати.

– Доки не було права власності на землю за підписом голови облдержадміністрації, весь час були намагання привласнити соту-дві, а то й гектар землі, – зауважив Степан Барна. – Зараз аеропорт захищений. Ми поставили собі за мету забезпечити авіасполучення. Аеропорт сьогодні є одним з елементів стратегії розвитку краю. Перевірку здатності працювати нашого летовища вже зробили перші борти країни – Президента і Прем’єр-міністра.

Четверті в Україні за інвестиціями

Щодо інших здобутків цього року, то, насамперед, в області, стверджує голова ОДА, зростають показники соціально-економічного розвитку. За більш ніж 12-ма показниками Тернопільщина – у десятці кращих. Зокрема, це індекси будівельної продукції та промислового виробництва, обсяг виробництва валової продукції сільського господарства, обсяг капітальних інвестицій, середньомісячна зарплата.

!DSC_2661

– У 2016 ми заклали надійний фундамент для зростання інвестицій – вперше на Тернопільщині відбувся форум міжнародного рівня, де представили реальні проекти розвитку області, – розповів Степан Барна. –  Динаміка прямих іноземних інвестицій дала приріст і вивела Тернопільщину на 4 місце в Україні. Ми прийняли понад 80 іноземних делегацій, було підписано 7 міжнародних угод. Важливим є те, що майже 60% від загального обсягу капітальних інвестицій вкладено саме в розвиток реального сектору економіки. А це – нові елеватори, фруктосховища, тваринницькі комплекси, сільськогосподарська техніка, виробничі лінії та обладнання.

Також зростає експорт товарів до країн Європи, відкриті ринки для просування нашої продукції в Азію, Африку, Австралію. Щодо промисловості, то її основу складають такі галузі як добувна, харчова, деревообробна, металургійна та машинобудівна. Загалом, за 10 місяців цього року вироблено майже на 8% більше промислової продукції, як за той же період минулого.

– Рік тому ми були свідками, як працював в області один цукровий завод, а в цьому році працює вже три, – зауважив Степан Барна. Це Збаразький, Чортківський, Хоростківський заводи. Була велика надія, якби не погодні умови, що запрацює ще Козівський цукровий завод. Але, будьте певні, що в наступному році ми цю динаміку будемо спостерігати. Відновив свою роботу і Ковалівський спиртзавод, а також Теребовлянський молокопереробний завод. Серед наших пріоритетів – створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Плануємо для цього вийти на співпрацю з приватними компаніями.

«Раніше про такі суми можна було лише мріяти»

Окрему увагу голова ОДА зосередив на державних інвестиціях у соціальну інфраструктуру Тернопільщини, які цього року були рекордними. Відкрили нові школи, садочки, медичні заклади, очисні споруди та водогони. Всього в 2016 році в області втілювали 456 проектів регіонального розвитку на понад 312 мільйонів гривень.

Тернопільщина була і залишається лідером у створенні об’єднаних територіальних громад – тепер їх у нас 36. Це свідчення того, що реформа успішна, зауважив Степан Барна. Адже ніхто б не створював громад, якби це було невигідно. Що таке «децентралізація в дії», уже відчувають жителі нашого краю. Цифри говорять самі за себе.

– На розвиток інфраструктури у 2016 році громади Тернопільщини отримали 141,5 мільйон гривень, – розповів очільник області. – Раніше про такі суми можна було лише мріяти. Разом із цим отримали і можливість самостійно розставити пріоритети та спрямувати ці кошти на вирішення своїх найбільш нагальних потреб.

Особлива увага – освіті та медицині

У 2016 році продовжили активно впроваджувати електронне урядування, покращили якісь надання адміністративних послуг, навчились значно економити завдяки прозорим закупівлям.

DSC_2613

– Впровадження стратегії держзакупівель через Інтернет, зокрема систему PROZORRO, дало нам можливість зекономити лише цього року 17 мільйонів гривень, – пояснив Степан Барна. – Це позитивний сигнал, який дає можливість збудувати, приміром, ще на одну школу більше.

Щодо освіти, то в області створили 12 опорних шкіл, на розвиток яких спрямували 15 мільйонів гривень. Недавно навчальні заклади області отримали понад 700 комп’ютерів – тобто практично у кожній сільській школі буде комп’ютерний клас. Також в області  з’явився 41 новенький шкільний автобус.

Є позитивні зміни і в галузі медицини. Серед іншого, розповідає Степан Барна, здали в експлуатацію пологовий корпус перинатального центру «Мати і дитина», почали реалізовувати проект із створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги. Працюють і над створенням кардіоцентру. Нещодавно відкрили нове відділення хіміотерапії в обласному онкодиспансері.

«В Тернопільщину можна і вигідно вкладати кошти»

Принциповим для влади області Степан Барна вважає будівництво і ремонт доріг, у які цього року вкладено понад 300 мільйонів гривень.

– Стратегія ямкового ремонту мене теж, як і мешканців області, особисто втомила, – зауважив голова ОДА. – Нас цікавлять якісні автошляхи, які ми почали будувати в напрямку Львова, Франківська і Кременця. І ви знаєте, що під час візиту на Тернопільщину Президент, зокрема, пообіцяв майже півмільярда гривень на добудову доріг.

Серед пріоритетів на наступний рік – соціальний захист населення. У порівнянні з минулим роком, за словами Степана Барни, значно покращили показники із призначенням субсидій. Сьогодні цим механізмом економії коштів користуються більше 210 тисяч домогосподарств Тернопільщини.

Важливим цього року стало також те, що в області відновлюють військові частини, а добровольці Тернопільщини, які брали участь у бойових діях в ході проведення АТО, почали отримувати статус «учасника бойових дій».

!DSC_2695

– Наступний рік також буде роком стратегії створення робочих місць і залучення інвестицій, – додав Степан Барна. – Недавнє відкриття заводу «СЕ Борднетце-Україна» в Чорткові показало, що в Тернопільщину можна і вигідно вкладати кошти.  Завдяки лише цьому проекту зараз маємо вже освоєних 6,6 мільйонів євро інвестицій і 500 нових робочих місць. А в 2018 році там планується 2800 робочих місць. Сьогодні жодна бюрократія не може бути перепоною для реалізації потужних проектів. – Вважаю, що рік був цілком вдалим для нашого краю. Були певні труднощі, але крок за кроком ми їх долаємо.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *