Після яскравої та потужної перемоги Джамали на Євробаченні-2016 у Стокгольмі право проводити конкурс вдруге отримала Україна.
Завдяки неповторному виступу та щирим емоціям співачки її історію почули мільйони глядачів. У своєму номері виконавиця зробила акцент на саму пісню та вирішила відмовитися від масштабних постановок. Проте важливу роль відіграла сцена, тобто світлові ефекти. Драматична пісня «1944» розповідає про трагедію примусового виселення кримськотатарського народу з півострову у 1944 році. І центральну роль у номері відіграло дерево життя (чи родове дерево) поза виконавицею, повідомляє «Укрінформ».
Для створення об’ємної картинки організатори шведського конкурсу використали об’ємну сцену з десятками тонн технічного устаткування.
Площадка Євробачення-2017 має меншу вагу, ніж минулоріч – 30 тонн, але набагато більша за розмірами – 350 квадратних метрів. Загалом будівництво сцени Євробачення-2017 тривало близько 8000 годин!
Дизайн київської сцени розробив Флоріан Відер (Florian Wieder). Для німця це четвертий досвід роботи у пісенному конкурсі. У портфоліо досвідченого спеціаліста – арени Євробачення у Дюссельдорфі, Баку та Відні, а також такі проекти як талант-шоу «Х-Фактор» у Великій Британії та США, та MTV Video Music Awards.
Уся сцена Євробачення-2017 – проекційна поверхня, що «перевтілюється» під кожен новий виступ.
Нагадаємо, Євробачення-2017 пройде в київському МВЦ – одному з найбільших виставкових центрів України (58 000 квадратних метрів). Він має три величезні павільйони. Перший включає в себе прес-центр, зону для делегацій та акредитованих фанів, другий – зведену сцену, а третій – глядацькі трибуни.
Окрім цього в МВЦ є 15 конференц-залів та 2500 паркомісць.
Усі приміщення МВЦ не мають перешкод для пересування людей на візках. Кожен павільйон має відповідно обладнані туалети та ліфти. У двох секторах глядацької зали Євробачення-2017 для людей з інвалідністю є 50 місць, оснащені пандусами.
У прес-центрі розташовується робоча зона, де під час Євробачення працюватиме понад 1500 журналістів із 42 країн та 500 фанів, та зала для прес-конференцій, яка вміщатиме мінімум 500 представників преси та 80 фото- й відеокамер. Щодня з 4 до 13 травня в цій частині прес-центру тривають прес-конференції учасників цьогорічного конкурсу.
Щодо ще однієї важливої частини шоу – Грінруму. Він розташувався всередині арени навпроти сцени і вміщує 270 осіб (по 10 чоловік від кожної делегації, у фіналі їх буде 26, а у півфіналах – по 18). До і після своїх виступів конкурсанти перебуватимуть саме тут, у так званій «зеленій кімнаті», та на окремих моніторах переглядатимуть концерт і стежитимуть за голосуванням.
Зона делегацій, так званий Delegation bubble – це місце, де зібрано все, що може бути необхідним конкурсантам та делегаціям країн-учасниць пісенного конкурсу Євробачення. Тут можна знайти гримерні та кімнати для переодягання артистів, лаунж-зону для делегацій, кафе, інформаційні стійки, де акумулюється інформація про шоу, конкурс, транспорт. Також у зоні делегацій облаштовано медичний сервіс та масажну кімнату.