Тернопільські хоспіси гостро потребують державної і волонтерської допомоги. До такого висновку прийшли члени моніторингової групи, до якої увійшли працівники Департаменту з реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, регіональні координатори Уповноваженого в Тернопільській та Івано-Франківській областях, і громадські монітори, передає УНН з посиланням на Інтернет-портал Уповноваженого ВРУ з прав людини.
Оглянувши новостворений Тернопільський обласний хоспіс, члени моніторингової групи переконалися, що перші організаційні кроки в установі зроблені: облаштовано палати, персонал пройшов спеціальне навчання, розроблена проектна документація, отримана відповідна ліцензія.
“Але цього недостатньо для надання якісної паліативної допомоги. На здійснення капітального ремонту будівлі кошти не передбачені, а без нього створити належні умови для перебування невиліковно хворих неможливо. Будівля хоспісу розташована в колишньому протитуберкульозному диспансері, побудованому майже 300 років тому. На весь другий поверх, на якому передбачається обслуговувати 30 пацієнтів, є лише одна вбиральня і санітарна кімната. Круті сходи не дозволять пацієнтам без сторонньої допомоги дістатися до парку на території лікарні”, — сказано у повідомленні.
Побачене дозволило моніторам зробити висновок, що керівництво обласної державної адміністрації зарано відрапортувало про створення нового медичного закладу для надання паліативної допомоги населенню області.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, рівень забезпечення паліативною допомогою невиліковно хворих пацієнтів в Україні вкрай низький.
За даними експертів, 85% хворих із сильними больовими синдромами не мають доступу до знеболюючих препаратів (опіоїдів).
За словами низки експертів, лікарі бояться призначати сильнодіючі знеболюючі, а аптеки не хочуть їх реалізовувати через тиск правоохоронних органів та невиправдану каральну наркополітику держави.
Як наслідок, паліативні пацієнти (що страждають від болю) помирають в тяжких муках.
Також нагадаємо, у МОЗ повідомили, що паліативної допомоги в Україні потребують від 8 до 16 тис. дітей.