Відповідно до п.п. «а» п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) , операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою.
Пунктом 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року №1307 (далі – Порядок №1307), передбачено, що на операції з вивезення товарів за межі митної території України складається податкова накладна.
Згідно з п. 4 Порядку №1307 податкова накладна заповнюється державною мовою.
Пунктом 12 Порядку №1307 передбачено, що при здійсненні операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент).
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.99 року №10-рп/99 , положення частини першої ст.10 Конституції України, за яким «державною мовою в Україні є українська мова», треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п’ята ст.10 Конституції України).
Враховуючи зазначене, постачальник-платник ПДВ при вивезення товарів за межі митної території України, податкову накладну повинен заповнювати державною мовою.
У разі неможливого перекладу платником ПДВ на державну мову найменування нерезидента, в такій податковій накладній заповнення рядка «Отримувач (покупець)» допускається без перекладу на державну мову. Про це повідомили у в ідділ і організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області .