Історичні фортеці, природні дива та унікальні крафтові продукти презентували гостям з усієї країни у Збаражі на Тернопільщині ( ФОТО)

Історичні фортеці, природні дива та унікальні крафтові продукти презентували гостям з усієї країни у Збаражі на Тернопільщині ( ФОТО)


У Збаражі відбувся туристичний форум «Мандруй Україною. Тернопілля»


Передліття… Тепле яскраве сонце…  Збараж… Замок… Бастіони з широкими мурами, міст через рів та широке подвір’я перед палацом. Захищаючи від нападників своїх мешканців, замок у лічені хвилини міг перетворитись на неприступну фортецю. І знову під стінами Збаразького замку лицарі біля гармат з палаючими факелами чекають наказу. Невже облога? Але на дворі ХХІ століття?… У такий спосіб учасники клубу історичної реконструкції «Збаразький гарнізон» символічними пострілами з гармат зустріли учасників круглого столу, присвяченого питанням збереження об`єктів  історико-культурної спадщини Тернопільщини. Хлібом-сіллю привітали гостей працівники Національного заповідника «Замки Тернопілля».


Туроператорів з різних областей України, депутатів, посадовців у Збаразькому замку зустрічали барабанщиці-мажоретки “Леді – soul” та народний аматорський ансамбль “Збираж” Центру культури і дозвілля Збаразької міської ради. Під народні мелодії гості куштували смаколики і напої виробників з Тернопільщини. Адже однією з цілей Всеукраїнського проєкту “Мандруй Україною”, започаткованим  Державним агентством розвитку туризму України, є пошук незабутніх смаків різних куточків країни та яскравих емоцій.


Гостям презентували нові цікаві туристичні маршрути, ділились успіхами нещодавно створених ТІЦів (туристичних-інформаційних центрів), які допомагають мандрівникам обрати найкраще туристичне меню. Круглий стіл об’єднав фахівців і у пошуку відповіді на питання – коли туризм зможе поповнювати бюджет України, зокрема Тернопільщини, і які перешкоди на шляху до успіху у туристичній галузі.
Голова Тернопільської ОДА Володимир Труш зазначив, що пандемія коронавірусу змінила формат відпочинку і саме це стало поштовхом відкрити нові локації. Зокрема, на Тернопільщині.

В області 34 замки, безліч унікальних релігійних та природних об’єктів, які можуть стати надзвичайно цікавими для туристів як з України, так і з-за кордону. Минулого року закрилися зовнішні кордони й ми зрозуміли, що український турист почав мандрувати Україною. Ми часто запитуємо інших, в яких країнах люди побували? Але варто запитати, що ти бачив в Україні? Виявляється, у нас так багато пам’яток, що ми можемо пишатися цим і влаштовувати надзвичайні атракції для туристів, щоб вони збагачувалися новими знаннями та відомостями про власну країну, – зазначив Володимир Труш.

Ще одним фактором залучення туристів є оновлені дороги. У нашому краї це відремонтована траса М-19 “Доманове –Ковель – Чернівці –Тереблече” та траса Н-12 «Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль», де роботи ще тривають.
У Тернопільській області на державному обліку перебуває 6726 об’єктів культурної спадщини. Звичайно, більшість з них потребують коштів на ремонт, реставрацію і порятунок. Кроком для відновлення туристичної привабливості регіонів стала програма «Велика реставрація». Вже цього року проведуть відновлювальні роботи на 22 об’єктах культурної та історичної спадщини. Два з них розташовані на Тернопільщині. Це Збаразький замок, де проведуть капітальний ремонт та реставрацію перехідного мосту та ескарпових стін до замку. Інший об’єкт – Чортківський замок. Тут ліквідують аварійний стан даху пам’ятки архітектури національного значення XVII ст.

  • Ми працюємо у тісній комунікації, і багато ідей, які зараз втілюються, реалізуються за участі представників усіх рівнів влади. Я дуже задоволена форумом, це хороший майданчик для обміну думками та пропозиціями, – додає заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

Голова Держтурагентства Мар’яна Олеськів підкреслила, що для промоції туристичного бренду не обов’язково потрібно багато коштів. Головне ідея та бажання.
Потрібна потужна маркетингова стратегія; розуміння, як запакувати все те, чим багата Тернопільщина, у класний продукт. Адже люди прагнуть трьох речей: хліба, видовищ і викласти це в Інстаграм, – додала народна депутатка родом з Чорткова Євгенія Кравчук, – Приємно, що всі учасники заходу зазначили: вперше за роки незалежності культура і туризм нарешті потрапили у фокус уваги. Зокрема, і народних депутатів. У цьому сенсі мені зовсім не соромно бути «лобісткою» Тернопільщини. Хочу, щоб кожен депутат став туристичним лобістом своєї області, адже у кожній з них є чудові куточки.
Учасники круглого столу протягом трьох днів знайомились з туристичною Тернопільщиною. Побували у Чорткові, Заліщиках, Кременці, відвідали урочище Червоне, Джуринський водоспад, руїни Чорвоногородського замку, тощо. Про  враження розказують у своїх дописах на соціальних сторінках.
Після відвідин Збаразького замку зловила себе на думці, що мене просто переповнюють емоції від історичної величі цієї будівлі, від крафтових смаколиків місцевих умільців, неочікуваних зустрічей та яскравих моментів. Тернопільщина – надзвичайно мальовничий і багатий край. Тут вміють надихати, дивувати, захоплювати і любити своїх гостей. Літо – чудова пора, аби відкривати для себе Україну. Тому вперед!
Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *