Їхня місія – рятувати життя: у Тернополі відбувся чемпіонат бригад швидкої допомоги області (фото)

Їхня місія – рятувати життя: у Тернополі відбувся чемпіонат бригад швидкої допомоги області (фото)

Їхня робота, то щоденна боротьба з небезпечними недугами, трагічними обставинами і навіть смертю. Вони допомагають людям у складних ситуаціях і в ті миті, коли більшість із нас охоплює страх і зневіра, вони відвойовують шанс на життя для своїх пацієнтів. Щоб успішно справитися зі всіма цими завданнями, медикам швидкої допомоги потрібно постійно вчитися і вдосконалювати свої вміння. Одна із таких можливостей – обласний чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Цьогоріч вже традиційно фахівці з різних куточків області зібралися на території Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, аби продемонструвати свої вміння, вдосконалити їх та отримати нові знання і навички.

«Участь у чемпіонаті взяли 10 команд екстреної меддопомоги, які перемогли у регіональних змаганнях: 8 районних та 2 тернопільські, – розповідає Михайло ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини. – Змагання відбулись на базі обласного Центру, завдяки співпраці з кафедрою невідкладної та екстреної меддопомоги Тернопільського медуніверситету. Спершу ми провели науково-практичну конференцію «Організація та сучасний алгоритм надання екстреної та невідкладної медичної допомоги», аби обрати актуальні проблеми у нашій роботі. А після цього розпочалася практична частина. Змагались учасники чемпіонату у чотирьох конкурсах. Мета наших змагань – це вдосконалення навиків і теоретичних, і практичних. Загалом хочу сказати, що в нас потужно працює навчально-тренувальний центр. Щомісяця у нас відбуваються курси фельдшерів, які тренуються на сучасних манекенах і відточують свої вміння реагувати у різних ситуаціях».

Кожна команда повинна була пройти всі чотири випробування (три практичні і одне теоретичне), які оцінювали судді змагань. У павільйоні для автівок швидкої конкурс «Фатальний удар». Медикам потрібно допомогти потерпілому з електротравмою та раптовою зупинкою серця. Бригада з Підволочиська надає допомогу електромонтеру, якого «вдарило» електричним струмом у трансформаторній будці.

Фельдшер Любомир Назар, який вже 8 років працює на швидкій, розповідає, до змагань готувався 2 тижні. Зізнається, не все у цьому конкурсі його команді вдалося зробити. Але він проаналізував помилки і не допускатиме їх більше. «Це важливий досвід і я переконаний, що він мені пригодиться», – зізнається чоловік.

На вулиці ще одне випробування «Халепа». Потрібно надати допомогу потерпілому, якого 10 хвилин тому збило авто.
Фельдшерка Наталія Правіцька з Чорткова, яка працює вже 12 років на «швидкій» надає допомогу 23-річній пацієнтці, яку «травмував» легковий автомобіль. Медик розповідає, в потерпілої кровотеча з лівої ноги: “Жінка знаходилася при свідомості, ми дали їй кисень, знеболення, найперше зупинили кровотечу, далі підготували до транспортування. Я не вперше беру участь у таких змаганнях. Це своєрідне тренування для кожного з нас. Адже коли їдемо на виклик, ніколи не знаємо, що нас там чекає, з якою ситуацією зіткнемося. Тому всі знання і вміння – на ціну золота”.

У третьому випробуванні «Не все так просто» медики мали врятувати й негайно госпіталізувати 69-річну пацієнтку з коронавірусною хворобою, у якої на фоні вірусного захворювання раптово розвинувся діабетичний кетоацидоз. І завершальний четвертий конкурс «А я це знаю!» складався з 10 теоретичних тестових завдань, командам потрібно було вибрати правильну відповідь згідно з чинними протоколами лікування пацієнтів.

Неодноразово ми вже беремо участь у таких змаганнях і щоразу це цікаве спілкування, величезний досвід і нові знання, – каже лікар медицини невідкладних станів Олександр Прокопович із Кременця . – Адже у нашій роботі не можна стояти на місці, потрібно завжди йти в ногу з часом. Щодня з’являється щось нове – нові протоколи, обладнання, засоби і тому ми маємо все це вивчати, адже від цього залежить якість наданої допомоги і нерідко порятунок людського життя.

Варто зазначити, що чемпіонат провели з дотриманням карантинних обмежень, строгому дотриманню маскового режиму, а також завдяки практично стовідсотковій вакцинації усіх працівників обласного Центру екстреної медичної допомоги.

За результатами суддівського оцінювання переможцем одинадцятого обласного чемпіонату Тернопільщини стала команда з Чорткова: фельдшери Наталя Правіцька та Володимир Гірус, водій Володимир Атаманчук. Друге місце присудили тернопільській команді з підстанції №1: фельдшери Юрій Смоляк та Антон Дем’янчук, водій Юрій Колісник. І третє місце посіла команда з Підгайців: фельдшер Марія Михайлюк, сестра медична Галина Кішко, водій Андрій Бачинський.

Переможці змагань отримали грошову нагороду – по 2 тисячі гривень кожен, друге місце – по 1500 гривень, а третє – по 1000 гривень. Також бригада-переможець представить Тернопільщину на Всеукраїнському чемпіонаті, що відбудеться у 2022 році. Кращі учасники змагань також отримали грошові премії, подарунки і кубки.

«Наш ДЕНЬ» щиро вітає переможців і дякує медикам за їх професіоналізм, нелегку працю і відчайдушність у порятунку життів.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *