Кардіоцентр, який планують відкрити на Тернопільщині, отримає обладнання зі Швеції

Кардіоцентр, який планують відкрити на Тернопільщині, отримає обладнання зі Швеції

У результаті переговорів , «Університетська лікарня» поповниться сучасним обладнанням для кардіоцентру, який незабаром планують відкрити у Тернополі. Як повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА, ц я допомога стала можливою завдяки сприянню Могенса Бюгі – кардіохірурга зі Швеції, доцента Скандинавського кардіологічного центру Гендербургу. Подібні проекти він реалізовує в Україні уже понад 15 років. До цього допомагав країнам балтійського регіону.

«Це – обладнання зі Швеції, з університетських лікарень. І ц е не одноразова акція, я готовий працювати у цьому напрямку й надалі. Особливо, якщо процедура буде простою», – зазначив Могенс Бюгі під час зустрічі у Тернополі з керівництвом області та медиками .

Усе обладнання для майбутнього кардіоцентру переда ю ть безкоштовно. Наразі тривають організаційні процедури у Мінекономіки ,передані відповідні документи для визнання вантажу гуманітарним. Очікується, що за місяць-два обладнання прибуде в «Університетську лікарню».

«Обладнання дороге і дуже необхідне. Це – монітори, дороговартісні хірургічні інструменти», – сказав головний лікар «Університетської лікарні» Василь Бліхар.

В обласній адміністрації та о блраді допомогу від міжнародних партнерів вважають значущою складовою подальшого розвитку медичної галузі регіону. Підтримка з устаткуванням дозволяє більше уваги зосереджувати на проектах капітального будівництва та реконструкції.Зокрема, за рахунок перевиконання бюджетів , у медичну галузь Тернопільщини спрям ують близько 100 млн. грн. , наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук.

П роект з відкриття сучасного кардіоцентру на Тернопіль щині на базі «Університетської лікарні» розпочали втілювати на початкунинішнього року.

Зараз проводять реконструкцію операційного блоку, відділу анестезіології та реанімації і проводять інші монтажно-будівельні роботи.

О бласний кардіоцентр допоможе рятувати життя близько 700 жителів області на рік, які гинули дорогою до місця діагностування.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *