Касовий чек: новації у реквізитах

Касовий чек: новації у реквізитах

Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення 13). Цим Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб’єктами господарювання для підтвердження факту продажу товарів, надання послуг, та ресторанного господарства. Про це повідомили у відділі організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Установлені в Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити таких документів. Зокрема, касовий чек повинен містити такі обов’язкові реквізити: найменування господарської одиниці; адресу господарської одиниці;  для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, – індивідуальний податковий номер платника ПДВ,  перед номером друкуються великі літери «ПН»; для СГ, що не є платниками ПДВ, – податковий номер або серія та номер паспорта, перед яким друкуються великі літери «ІД» (ідентифікаційні дані); якщо кількість придбаного товару не дорівнює одиниці виміру, – кількість, вартість придбаного товару; вартість одиниці виміру товару (послуги); назва товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) (для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ); позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, – окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ».

Для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку, касовий чек, надрукований РРО, повинен містити окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами.

На початку чеку друкується: назва такого податку; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»; – напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та найменування або логотип виробника.

У разі застосування при проведенні розрахунків платіжного терміналу, з’єднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити: ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати; ідентифікатор платіжного пристрою; суму комісійної винагороди (у разі наявності); вид операції; реквізити електронного платіжного засобу, перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»; напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі; підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу.

Із повним текстом наказу №13 можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Телефон для довідок: 43-46-46, 43-46-10.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *