Керівник Тернопільщини Степан Барна: Відзначаючи 500-річчя Реформації, важливо об’єднати церкви (ВІДЕО)

Провідні релігієзнавці України та світу представили у Тернополі результати власних наукових досліджень щодо впливу Реформації і розвитку протестантизму, а також обговорили проблему релігійної свободи й історію християнства.

«Протестантські церкви в контексті вітчизняної історії та суспільних трансформацій», – під такою назвою відбулася науково-практична конференція у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. Участь брали відомі науковці з різних регіонів України та світу, громадські діячі, представники влади.

«Цьогоріч уся світова спільнота відзначає 500-річчя Реформації. Це надзвичайно визначна подія, яка має непересічне значення для подальшого розвитку всієї європейської цивілізації. Тому ми як історики, релігієзнавці не могли оминути цієї події» доктор історичних наук, професор, релігієзнавець Елла Бистрицька.

Відзначаючи 500-річчя Реформації, важливо об’єднати церкви, наголосив голова облдержадміністрації Степан Барна. Пріорітетом має стати повернення християнства до першоджерела, тобто біблійних принципів.

«Для нас важливо ставити питання єдності довкола всіх конфесій християнських церков, котрі є на території України, які поставили собі одне завдання – забезпечити територіальну цілісність і духовну єдність всього українського суспільства», – сказав очільник області.

В минулому представники протестантських церков зазнали гонінь і переслідувань, багатьох із них знищила радянська влада. Для окремих країн світу дотепер актуальна проблема релігійної свободи.

«Протестантизм – це віра меншості, це віра людей, які знають предмет своєї віри, які готові були платити дуже високу ціну за предмет своєї віри. І платили вони її як і в часи радянських переслідувань, так і в часи ще царської імперії. Сьогодні вони завоювали собі гідне місце в українському суспільстві. Думаю, що це вікно в Європу, яке допоможе Україні непросто стати ближче до заходу, а й зберігати християнський фундамент», – зазначив доктор філософських наук, професор УКУ Михайло Черенков.

Реформація народила нову модель патріотизму, який спирається на біблійний світогляд. Саме такий патріотизм є необхідним для відродження України, зазначив магістр філології Варшавського університету, директор Східноєвропейського лідерського форму Ярослав Лукасик. «Ідеї Реформації необхідні для нас. Вони є певним дороговказом для України в цей переломний кризовий час. Ми сьогодні потребуємо громадянського суспільства, ми прагнемо до верховенства права. Історія дуже чітко показала шлях, як це зробити. Але все починається з внутрішніх змін, з переображення в серцях окремих українців», – сказав він.

«Україна вже не один рік заявляє про свою євроінтеграцію. А з чим йти в Європу? Треба мати якісь досягнення, якісь успіхи в духовному, економічному аспектах. Я вважаю, що для України Бог дав шанс, щоб ми стали повноцінною європейською державою», – наголосив старший єпископ української церкви християн віри євангельської Михайло Паночко.
До відзначення 500-річчя Реформації в Україні долучаються і представники традиційних церков. Вони бачать необхідність в поверненні конкретної особистості до Біблійних істин.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *