Протягом двох днів службові собаки демонстрували свої вміння у пошуку наркотичних засобів, зброї, набоїв та тютюнових виробів.
У Тернопільському національному економічному університеті вперше відбулися ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд. В урочистому відкритті заходу взяли участь ректор ТНЕУ, професор Андрій Крисоватий, в.о. голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, технічний аташе відділу боротьби з наркотиками ВМО Вай Мінга Йена та інші високоповажні гості.
На змагання приїхали представники кінологічних команд митних служб із восьми країн – Азербайджану, БолгаріЇ, Грузії, Молдови, Польщі, Словаччини, Туреччини, правоохоронних органів та організацій України – Державної прикордонної служби, Національної поліції, Служби авіаційної безпеки Державного підприємства міжнародного аеропорту «Бориспіль», Державної фіскальної служби України.
– Проведення міжнародних кінологічних змагань вперше на Тернопільщині є підтвердженням тісної співпраці, направленої на покращення кадрового забезпечення державної фіскальної служби і зміцнення іміджу України як європейської держави, – зазначив Андрій Крисоватий.
– Тернопіль обрали місцем проведення змагань завдяки тому, що департамент кінологічного забезпечення державної фіскальної служби України плідно співпрацює з Тернопільським національним економічним університетом. Значна кількість випускників цього вишу працевлаштована у департаменті кінологічного забезпечення, а студенти проходять у ньому переддипломну практику, – додав Мирослав Продан. – Є взаємодія, взаєморозуміння і ми задоволені рівнем фахівців, які закінчують цей заклад. Тому саме Тернопіль став містом, у якому вирішили провести такий масовий захід.
На змагання прибули майже три десятки кращих собак Європи.
– Разом із своїми тренерами вони шукали наркотики, зброю та контрабандні цигарки в автівках, багажі та приміщеннях, – розповідає суддя міжнародних змагань кінологічних служб Дмитро Суржа. – Претенденти на перемогу повинні не лише точно віднайти сховок, а й зробити це якомога швидше. До прикладу, собака із Словаччини зуміла знайти у багажі цигарки за 6 секунд.
Дмитро Суржа відзначив високий рівень підготовки змагань і надзвичайно потужну матеріально-технічну базу Тернопільського національного університету.
Організатори переконані, такі змагання – чудова можливість для кінологів обмінятися досвідом і напрацюваннями, а також налагодити співпрацю між митними органами різних країн. Вейсел Гюнгор разом зі своїм собакою Одіном приїхав з Туреччини. Він розповів, що у їхній країні досить серйозно ставляться до кінологічної служби і спрямовують на її розвиток значні кошти. Одін вміє шукати наркотики. За словами Вайсела, нещодавно на кордоні з Іраном його чотирилапому другу вдалося виявити контрабандне перевезення 800 кілограмів героїну.
Тетяна Мельник із Бориспільського аеропорту приїхала на змагання з чотирилапою колегою Еліс. Це – німецька вівчарка, яка народилася в аеропорту. Вона спеціалізується на пошуку зброї. Тетяна зізнається, щоб Еліс виконувала накази, потрібно з нею подружитися, знайти спільну мову. Собака повинен хотіти для вас щось зробити – звичайні накази і примус тут не діють.
ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд тривали два дні. Першу сходинку у них здобули дві українські команди і болгарська. Зокрема, у пошуку наркотичних засобів стали кращими інспектор-кінолог Иво Стойнев зі службовим собакою Рові з Болгарії. У пошуку зброї та набоїв – команда аеропорту «Бориспіль» – інспектор-кінолог Тетяна Крючкова зі службовим собакою Томасом. У пошуку тютюнових виробів – команда ДФС України – інспектор-кінолог Ігор Ганжа зі службовим собакою Кнутом. Переможців нагородили медалями та подарунками.