Кінологи з восьми країн змагалися у ТНЕУ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

24

Протягом двох днів службові собаки демонстрували свої вміння у пошуку наркотичних засобів, зброї, набоїв та тютюнових виробів.

30

У Тернопільському національному економічному університеті вперше відбулися ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд. В урочистому відкритті заходу взяли участь ректор ТНЕУ, професор Андрій Крисоватий, в.о. голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, технічний аташе відділу боротьби з наркотиками ВМО Вай Мінга Йена та інші високоповажні гості.

34

На змагання приїхали представники кінологічних команд митних служб  із восьми країн – Азербайджану, БолгаріЇ,  Грузії, Молдови, Польщі, Словаччини, Туреччини, правоохоронних органів та організацій України – Державної прикордонної служби, Національної поліції, Служби авіаційної безпеки Державного підприємства міжнародного аеропорту «Бориспіль», Державної фіскальної  служби України.

33

– Проведення міжнародних кінологічних змагань вперше на Тернопільщині є підтвердженням тісної співпраці, направленої на покращення кадрового забезпечення державної фіскальної служби і зміцнення іміджу України як європейської держави, – зазначив Андрій Крисоватий.

32

– Тернопіль обрали місцем проведення змагань  завдяки тому, що департамент кінологічного забезпечення державної фіскальної служби України плідно співпрацює з Тернопільським національним економічним університетом. Значна кількість випускників цього вишу працевлаштована у департаменті кінологічного забезпечення, а студенти проходять у ньому переддипломну практику, – додав Мирослав Продан. – Є взаємодія, взаєморозуміння і ми задоволені рівнем фахівців, які закінчують цей заклад. Тому саме Тернопіль став містом, у якому вирішили провести такий масовий захід.

31

На змагання прибули майже три десятки кращих собак Європи.

– Разом із своїми тренерами вони шукали наркотики, зброю та контрабандні цигарки в автівках, багажі та приміщеннях, – розповідає  суддя міжнародних змагань кінологічних служб Дмитро Суржа. – Претенденти на перемогу повинні не лише точно віднайти сховок, а й зробити це якомога швидше. До прикладу, собака із Словаччини зуміла знайти у багажі цигарки за 6 секунд.

29

Дмитро Суржа відзначив високий рівень підготовки змагань і надзвичайно потужну матеріально-технічну базу Тернопільського національного університету.

Організатори переконані, такі змагання – чудова можливість для кінологів обмінятися досвідом і напрацюваннями, а також налагодити співпрацю між митними органами різних країн. Вейсел Гюнгор разом зі своїм собакою Одіном приїхав з Туреччини. Він розповів, що у їхній країні досить серйозно ставляться до кінологічної служби і спрямовують на її розвиток значні кошти. Одін вміє шукати наркотики. За словами Вайсела, нещодавно на кордоні з Іраном його чотирилапому другу вдалося виявити контрабандне перевезення 800 кілограмів героїну.

28

Тетяна Мельник із Бориспільського аеропорту приїхала на змагання з чотирилапою колегою Еліс. Це – німецька вівчарка, яка народилася в аеропорту. Вона спеціалізується на пошуку зброї. Тетяна зізнається, щоб Еліс виконувала накази, потрібно з нею подружитися, знайти спільну мову. Собака повинен хотіти для вас щось зробити – звичайні накази і примус тут не діють.

27

ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд тривали два дні.  Першу сходинку у них здобули дві українські команди і болгарська. Зокрема, у пошуку наркотичних засобів стали кращими інспектор-кінолог Иво Стойнев зі службовим собакою Рові з Болгарії. У пошуку зброї та набоїв – команда аеропорту «Бориспіль» – інспектор-кінолог Тетяна Крючкова зі службовим собакою Томасом. У пошуку тютюнових виробів – команда ДФС України – інспектор-кінолог Ігор Ганжа зі службовим собакою Кнутом. Переможців нагородили медалями та подарунками.

26

38 37

25

23

24

36 35

21

20

19

18

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *