Коли розлучаються двоє – субсидії мають вони…

Коли розлучаються двоє – субсидії мають вони…
Кохання – коханням, а субсидії дорожчі. Такі нині реалії в Україні. Дороге життя змушує людей хитрувати: українці розлучаються заради субсидій. Як і політики – заради того, аби не вказувати в е-деклараціях своїх величезних статків.

Як відомо, з 1 травня змінено форму декларації про доходи. Нові правила вимагають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть неповнолітніх дітей і тих, хто зареєстрований за іншими адресами. Тому кмітливі українці знайшли вихід із ситуації – формально розлучитися, аби отримувати допомогу від держави.

Найчастіше на такі кроки наважуються сімейні пари, яким минуло 50 років, зазначає «Експрес». Йдеться, найперше, про пари передпенсійного чи пенсійного віку, у яких дорослі діти й два чи три помешкання.

А тим часом… Нацбанк очікує зростання цін на газ і комунальні послуги у цьому році на 25 відсотків, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Оприлюднило свої прогнози щодо зростання тарифів на газ і електроенергію до 2021 року і Мінекономіки. Найбільше подорожчання газу прогнозується у 2018 і 2020 роках, а світло зростатиме в ціні щороку.

Так, цьогоріч, прогнозують у відомстві, газ для населення подорожчає на 18 відсотків. У 2019-у – на 5-8 відсотків. А в 2020 році – на 14 відсотків.

Стосовно тарифів на електроенергію для побутових споживачів, то, кажуть у міністерстві, в нинішньому році вони не змінюватимуться. А от у наступні три роки щорічно зростатимуть на 25 відсотків. Суттєво!

Водночас, роздрібні тарифи на електроенергію для промислових підприємств у 2018 році збільшаться на 16 відсотків. А в 2019-2021 роках слід чекати щорічного подорожчання на 10 відсотків.

Якщо дорожчає світло для підприємств, зростає у ціні і їхня продукція. Отже, гаманці українців знову «схуднуть».

Вказали в уряді і на основні ризики для економіки. А це, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, політична нестабільність та проблеми з обслуговуванням зовнішніх боргів. А ті борги – ого-го які!

І всіх українців, звісно, цікавить курс долара. Уже третій місяць «зелений» більш-менш «чемний» – у ціні різко не стрибає. Проте фінансові аналітики налаштовані песимістично: невдовзі «американець» перестане бути стабільним і кинеться вгору. На думку старшого аналітика ГК «Forex Club» Андрія Шевчишина, у липні і першій половині серпня спостерігатиметься відносно спокійний курсовий період. Якщо не виникне непередбачуваних ситуацій, то курс зберігатиметься 26-27 грн/$. У другій половині серпня «зелений» намагатиметься вистрибнути за рамки 27 грн/$. А у вересні може перейти межу 27-28,5 грн/$.

Стабілізувати, але не зміцнити гривню зможуть, на думку фінексперта, скасування мораторію на продаж землі, підвищення цін на газ для населення і отримання траншу від МВФ. Цінове питання щодо газу для населення складне для уряду. Воно може боляче вдарити по рейтингу і Кабміну, і особисто прем’єра Гройсмана. А ті рейтинги й без того низькі. Виходить замкнуте коло. І в цьому колі крутяться гроші Фонду.

Україні навіть пророкують дефолт, якщо терміново не відновити співпрацю з МВФ. І зробити це бажано до того часу, поки Фонд піде на літні канікули – до 20 липня. Бо перенесення приїзду місії МВФ на осінь призведе до ризику неотримання урядом нового траншу, заявив президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала. Не можна допускати, аби процес затягнувся до 2019 року. Адже наступний рік в Україні – виборний. За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Іншими словами, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

Крім того, зазначають аналітики виданню «Сьогодні», не виконуються плани приватизації, уряд зберігає невизначеність стосовно обсягу субсидій та вартості газу для населення. І це негативно впливає на очікування фінансових ринків. У зв’язку з цим, за песимістичним сценарієм, долар може зрости в ціні аж до 28-29 грн/$.

Проте, оскільки українська економіка часто буває не прогнозована, то сценарії також можуть зазнавати змін.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *