Підпунктом 196.1.5 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що не є об’єктом оподаткування операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов’язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. п. 1 п. 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21 (далі – Порядок №21), отримані банком кошти від платника ПДВ у вигляді відсотків за договорами кредитування відображаються у рядку 5 (колонка А) податкової декларації з ПДВ.
Операція з виплати платником ПДВ банку відсотків за договорами кредитування відповідно до п.п.1 п. 4 розділу V Порядку №21, відображається у рядку 10.3 (колонка А) декларації з ПДВ. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.