Квартирне «кидалово»: як тернополянам не потрапити на шахраїв

Квартирне «кидалово»: як тернополянам не потрапити на шахраїв

Оренда помешкання обійшлася для тернополянки втратою коштів та відкритим кримінальним провадженням

Шахрайство, пов’язане з орендою квартири, – одне з популярний видів майнових злочинів, де аферисти без будь-яких труднощів привласнюють грошові кошти, кажуть у поліції.  

– Квартири зазвичай бронюють заздалегідь. Для підтвердження власники приміщень, а в даному випадку аферисти, просять переказати завдаток в розмірі вартості першої доби проживання, – розповідають у пресслужбі поліції Тернопільської області.  

За словами правоохоронців, пройдисвіти копіюють фото квартир на різних сайтах і розміщують пропозиції, представляючись власниками. Ціни вказують зазвичай нижче ринкових, щоб заманити клієнтів. Після того, як жертва переказує кошти, просто вимикають телефон. Як результат – люди втрачають свої гроші і залишаються без житла.

Для прикладу – такий злочин задокументували працівники Тернопільського районного управління поліції. Жінка переказала на невідомий рахунок афериста 1000 гривень за оренду квартири та залишилася без грошей і житла.  

Правоохоронці розповідають, що аби не потрапити на гачок, необхідно знати кілька простих фактів про оренду квартир подобово. Перш за все, реальні власники квартир ніколи не обмежують свою рекламу одним інтернет-ресурсом. Якщо вам сподобалась пропозиція на сайті-оголошень, під час телефонної розмови запитайте, де ще можна знайти ці апартаменти. Нерідко в людини, яка займається здачею житла в оренду, є особистий сайт. В такому разі можете бути спокійним за свою безпеку. 

Щоб перевірити реальність пропозиції самотужки, достатньо лише ввести номер власника або адресу квартири в пошуковій системі. Ви отримаєте список сайтів, де розміщувались квартири цієї людини. 

Ще одне, на що слід звернути увагу, – банківська картка, на яку просять перечислити кошти. Якщо при спробі сплатити суму не показується, на чиє ім’я вона оформлена, краще відмовитися від такої броні.

Окрім цього, шахраї створюють щоразу нові профілі, адже для цього достатньо лише купити нову сім-карту. Після того, як домовляться про певну кількість завдатків, просто вимикають старий номер і реєструють новий профіль. Тому величезне значення має, як давно власник зареєстрований. 

Спробуйте також знайти відгуки про цю квартиру на інших ресурсах. Аферисти вже точно не можуть похвалитися такими досягненнями. 

«Запам’ятайте, ніколи не спокушайтесь надто низькою ціною», – підсумовують у поліції Тернопільської області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *