Мінеральні та бактеріальні добрива: їх види та особливості

Для нормального росту та розвитку рослин потрібно використовувати добрива. Органічні добавки збагачують ґрунт мікроелементами, але починають діяти з часом. При їх використанні важко збалансувати кількість необхідних речовин. Мінеральні та бактеріальні добрива діють швидше за органічні та дозволяють зберегти правильний баланс поживних мікроелементів..

Знайти якісні добрива для підкормки рослин можна на сайті https://grow.in.ua/udobreniya. При необхідності менеджери допоможуть підібрати оптимальний варіант.

Мінеральні

Мінеральні добавки містять комплекс елементів неорганічного походження, які необхідні для розвитку рослин. При правильному внесенні добрив рослини активно будуть рости та цвісти, принесуть рясний врожай.

Азотні

Такі добрива важливі для зростання зеленої частини рослин. Якщо азоту в ґрунті недостатньо, культури будуть розвиватися повільно, їх листя пожовкне та опаде раніше часу. При внесенні цієї категорії речовин потрібно дотримуватися дозування. Якщо додати їх багато, занадто активно буде рости зелена частина рослин, що завадить нормальному розвитку плодів.

Калійні

Цей вид добрив потрібен для формування бутонів і квіток, розвитку кореневої системи. Калій допомагає рослинам утримувати вологу в листі та стеблах, а також посилює їх імунітет до грибкових захворювань та шкідників. Навесні калійними добривами обробляють ґрунт для посадки ягідних культур.

Фосфорні

Добрива містять близько 20% фосфорного ангідриду. Фосфор необхідний рослинам протягом усього життєвого циклу: він посилює ріст кореневої системи, покращує формування бруньок, квітів та плодів. Особливо сильно фосфор потрібен овочевим та злаковим культурам.

Бактеріальні

Бактеріальні добрива є найбезпечнішими. В них немає поживних речовин, але є бактерії, що покращують біохімічні процеси в ґрунті. Бактеріальні добрива покращують якість живлення рослин. Вони діляться на наступні види:

  • фітостимулятори, які сприяють швидкому росту та розвитку зеленої маси та кореневої системи;
  • біологічні, що допомагають рослинам краще засвоювати сполуки магнію, заліза, цинку, кальцію та фосфору;
  • засоби захисту, які пригнічують розвиток шкідливих мікроорганізмів;
  • мікоризні, що збільшують поглинальну площу кореневої системи.

Мінеральні та бактеріальні добрива сприяють правильному росту та розвитку рослин. Правильно підібравши корисні добавки, можна досягти рясного цвітіння та врожаю.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *