«Мої троє дітей дуже гордяться мамою»: нові обличчя тернопільської поліції

«Мої троє дітей дуже гордяться мамою»: нові обличчя тернопільської поліції

Уляна Сольська – одна з 209-ти патрульних поліцейських, які відтепер охоронятимуть спокій тернополян

DSC_0794

Ще рік тому 34-річна жінка була в декретній відпустці. Коли у Тернополі оголосили набір нових патрульних до поліції, вона одразу туди пішла. Багатодітна мама каже: головною мотивацією для неї були її троє дітей. Найстаршій – 10 років, наймолодшому – лише 5.

– За освітою я юрист. Раніше ніколи не працювала в правоохоронних органах, – розповідає Уляна. – Я обговорювала роботу в поліції з сім’єю, готувалась. Впевнена, що спокій тернополян, спокій моїх дітей ми забезпечимо. Мої рідні, мої діти дуже гордяться мамою.

Нові патрульні поліцейські склали присягу в Тернополі у суботу, а ввечері вже приступили до роботи. Урочистості тривали на Театральному майдані. Патрульних прийшли привітати кілька сотень городян, їхні рідні та друзі. Молоді люди, які вирішили стати поліцейськими, кажуть, що пішли на службу, аби в місті й області стало чистіше, спокійніше та комфортніше.

5T7A8020

Колективний портрет

Загалом заявки на роботу в новій патрульній поліції Тернополя подали 4,9 тисяч охочих. Конкурс складав 24 людини на місце. Після тестів, комісій і жорсткого відбору кандидати пройшли десять тижнів інтенсивної підготовки і тренінгів на базі Львівського університету внутрішніх справ. Нові поліцейські кажуть: підготовка була важкою, з ними працювали, крім українських, іноземні інструктори.

209 тернопільських патрульних, які пройшли відбір і навчання, поділили на чотири роти. Очолив їх лейтенант Володимир Струк. Щодня на службу заступатиме 17 нарядів. Поки що вони патрулюватимуть лише обласний центр. Групи будуть працювати в три зміни, по 12 годин кожна.

Серед тих, хто вбрав новеньку поліцейську форму, переважна більшість – нові люди в правоохоронних органах. Серед них є юристи, менеджери, економісти. Кожен четвертий у формі патрульного поліцейського на вулицях Тернополя – дівчина.

5T7A7987 5T7A8266

Поліція в обличчях

29-річна Ірина Андрусишин раніше працювала юристом у приватній фірмі. Вона очолила першу роту тернопільських патрульних. Розповідає, що на службу пішла, бо хоче щось змінити у державі.

– Я працювала юристом, бачила ставлення людей до правоохоронних органів. Хочеться це змінити. Я впевнена в своїх колегах. Нас мало, але сподіваємось, що люди будуть нас сприймати добре. Ми прийшли, щоб робота поліції була відкритою. Щоб люди зрозуміли, що держава змінюється.

Інша жінка-поліціантка Мар’яна Дубчак відзначає, що теж хоче змін у країні й вирішила почати з себе. Тендітна дівчина раніше працювала тренером із фітнесу. З гордістю демонструє жетон, за яким можна розпізнати патрульних.

– Я думаю, що будуть різні реакції на нас. Одні нас чекають, а інші – не дуже. Але ми будемо робити все, щоб наше суспільство почувалося безпечно, – каже Мар’яна.
Разом з іншими дівчатами, які пройшли відбір у патрульну службу, вона прагне довести, що жінки заслуговують на місце у поліції.

Серед чоловіків-патрульних 24 – учасники антитерористичної операції на сході України. Командир роти Євген Алтунін під час боїв за Дебальцеве восени 2014 року потрапив у полон і пробув там 54 дні. 22-річний хлопець вчився у Кременці, за освітою – фельдшер-акушер. Служив у 101-ій окремій бригаді, виконував обов’язки військового медика. Разом з іншими полоненими бойовики утримували його на Донеччині. Визволили Євгена завдяки домовленостям про обмін полонених. На службі в поліції, каже хлопець, робитиме все, щоб попереджати злочини.

– Коли потрапив у полон, я вже був готовий до цього, – розповідає він. – Розумів, що це не сон, що все це реальність. Були деякі побоювання, але я змирився, перебув цей термін і, на щастя, повернувся додому. Кожному чоловікові мають бути притаманні дисциплінованість і відповідальність. Для мене буде за честь охороняти громадську безпеку.

Великі сподівання

Нових патрульних у Тернополі представляла глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе.

– Для мене велика честь, що сьогодні я представляю нових поліцейських регіону, який виховав дуже багато Героїв, – зазначила вона. – Я народилася і виросла в країні, яка дуже добре знає, що таке війна. Я знаю, як матері виховують героїв і я бажаю всім вам, щоб ці молоді хлопці та дівчата стали вашими героями, захисниками. Бо наші Герої полягли за те, щоб у нас була цивілізована, гарна країна. Ми повинні усі разом працювати над цим.

Самі тернополяни налаштовані дуже позитивно до нових патрульних. Після присяги поліцейських проводжали оплесками.

– Я лише місяць тому приїхала з-за кордону, рік жила у Франції, – каже тернополянка Юля Шевчук. – За кордоном було надзвичайно приємно від культури поведінки самих людей – на вулицях, у громадському транспорті. У мене маленька 5-річна дитина, я хочу, щоб вона росла в європейській країні. Сподіваюсь на те, що буде кращий порядок у нашому місті й загалом в Україні.

Хтось підтримує, а хтось вже критикує

Тернополяни відзначають, що правоохоронців на вулицях міста зараз дійсно багато. Тепер патрулі можна побачити в таких місцях, куди міліціонери, мабуть, і ногою не ступали. Про це жителі міста пишуть у соцмережах. А ще – діляться фотографіями роботи нових поліцейських. Зокрема, відзначають, що патрульні взялися за незаконно припарковані автомобілі.

Водночас, є вже й такі, що починають критикувати роботу нової служби поліції. Таких голосів поки небагато, але доки вони лунають, це означає, що, аби здобути прихильність і довіру, тернопільським патрульним ще належить довести свою готовність справді стояти на охороні порядку.

Антоніна КОЛЯДА.

Фото Андрія БРИКА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *