Михайло Апостол хоче дослідити, як використовуються землі державної власності на Тернопільщині

Михайло Апостол хоче дослідити, як використовуються землі державної власності на Тернопільщині

Радник міністра МВС, голова громадського Комітету боротьби з рейдерством в АПК і наш земляк оприлюднив надзвичайно цікаву інформацію про аукціони щодо продажу права оренди на землі сільськогосподарського призначення державної форми власності.

 

За його словами, йдеться про землі за межами населених пунктів, а конкретніше – про самовільно зайняті землі, які обробляються, але без жодного дозволу відповідних органів.

– Вони перебувають у “тіні “, за них не платять орендної плати та інших платежів в казну місцевих рад. Відтак, на «тіньових» землях щедро родить тільки корупція. А такої землі у нас кілька мільйонів гектарів – сільгоспугідь та ріллі. До речі, це набагато більше, ніж площа Грузії чи прибалтійських республік, – зазначив Михайло Апостол.

Тож, чи можливо навести в цьому питанні порядок, вивести ці мільйони гектарів із тіні, бо на сьогодні вони стали годівницею для невеликої кількості чиновників та різноманітних аферистів?

На це запитання наш земляк відповів однозначно ствердно:

– Ми можемо побороти одну з найбільших корупційних схем у земельних відносинах і землекористуванні лише за наявності твердої політичної волі, бо самостійно здолати цей напівзаконний корупційний спрут жодні правоохоронні органи не в силі. А ціна питання – кілька десятків мільярдів гривень щороку, які втрачає держава, натомість, випрошуючи кошти та  позики від різноманітних фінансових структур по всьому світу.

Як розповів Михайло Апостол, у кінці минулого року перший заступник міністра АПК Максим Мартинюк розпочав виведення земель сільськогосподарського призначення державної форми власності з тіньового обігу з пілотних проектів проведення аукціонів щодо продажу права оренди на них в різних областях України. Неодноразово на підтримку цього проекту виступав також і міністр АПК Тарас Кутовий.

– Я багато писав про результати таких аукціонів в різних областях країни. Вони – вражають. Сьогодні ж продемонструю підсумки цих заходів у нашій, Тернопільській області, адже вони віддзеркалюють загальноукраїнські  тенденції, – наголосив радник міністра МВС і навів кілька конкретних прикладів

На аукціон в Ігровицькій сільській раді було виставлено 44 га землі за стартовою ціною орендної плати в рік з одного гектара – 595 грн. На фініші ця плата зросла до7295 грн., або стала у 12.26 раза вищою.

Підгаєцька сільська рада: старт – 275 грн., фініш – 4750 грн. (більше у 17 разів).

Різдвянська сільська рада: старт – 696 грн., фініш – 8872 грн. (більше в 12.7 раза).

Вікторівська сільська рада: старт – 487 грн., фініш – 4888 грн. (більше в 10 разів).

– Таких прикладів по Тернопільщині і по Україні є дуже багато. Але позитивних результатів досягають лише там, де на своєму місці керівник Держгеокадастру, де не проходять різноманітні договорняки, де голова громади чи сільський голова – справжні патріоти села, вміють рахувати і хочуть зберегти це село… І ще один важливий ресурс: після проведення аукціонів на продаж оренди земель держвласності, в рази зросте ціна всієї української землі, – наголосив Михайло Апостол. –  До речі, у невеличкій Тернопільській області земель державної власності є близько 180 тисяч гектарів. Тож хочу дослідити, як ця земля використовується. Адже, якщо навіть орендувати її по 4 тисячі гривень за 1 гектар, то це більше 700 мільйонів гривень щороку.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *