На жаль, нерідко задекларовані урядом реформи не приносять бажаних результатів лише через відсутність твердої політичної волі. Відтак, Кабмін гарячково шукає вихід із цієї непростої ситуації, йде на поводу у міжнародних спонсорів та популістів, а натомість не завжди і повністю задіює ті резерви та можливості, які у найстисліші терміни здатні наповнити державний бюджет, за три роки позбутися дефіциту бюджету Пенсійного фонду та раз і назавжди подолати земельну корупцію.
Наш земляк, радник міністра МВС та експерт у сфері земельних відносин Михайло Апостол справедливо вважає, що з будь-якого лабіринту проблем можна знайти правильний вихід. Основне – треба нарешті навчитися бачити перспективу, а не бігати за потягом, який вже відправився. Зокрема, на своїй сторінці у соціальних мережах Михайло Апостол написав:
«Даю унікальний і надзвичайно простий рецепт, розрахунок якого зробив з 10 мільйонів гектарів землі державної власності (а ще є невитребувані та відумерші паї, неуспадкована спадщина, землі резерву і запасу тощо).
Отже:
– Кабінету Міністрів слід встановити мінімальну оплату земельного податку за 1 гектар для підприємств всіх форм власності, наукових установ (крім дослідних ділянок наукових установ, затверджених Кабміном), Міністерств, профспілкових організацій, різноманітних державних установ, які використовуються для вирощування сільськогосподарської продукції і перебувають у постійному користуванні чи довгостроковій оренді – 4 тисячі гривень (більша половина і так йде в чиїсь кишені). Цей крок дозволить залучити як мінімум 40 мільярдів додаткових коштів щорічно.
– Усім вищеназваним користувачам землі державної власності, яку використовують для вирощування сільськогосподарських культур (крім дослідних ділянок наукових с/г установ) відмінити пільгове оподаткування і теж встановити мінімальну плату за 1 гектар – 4 тисячі гривень.
– Заборонити всім користувачам с/г земель держвласності проводити форму самовільної відмови від постійного користування. Це право треба надати Кабміну чи Мінекономіки.
А от контроль за виконання цих пунктів мають здійснювати Мінекономіки, Мінфін та ДФС .
Для того, щоб використати ці ефективні засоби наповнення державної казни, потрібна лише політична воля».