У різдвяному дійстві взяли участь колективи з усієї області.
Автентичні колядки, народне вбрання та незвичайні герої вертепів. Минулої неділі у центрі Тернополя відбулося свято зимового календарно-обрядового фольклору «Нова радість стала». Близько сотні учасників презентували тернополянам і гостям міста незвичайний парад вертепів, відродили давні різдвяні традиції, колядували та щедрували.
У святковому дійстві взяли участь 14 колективів з Підволочиського, Бережанського, Кременецького, Бучацького, Лановецького, Гусятинського, Козівського, Підгаєцького, Збаразького та Тернопільського районів області. Кожен з них отримав грамоти й відзнаки.
Традиція проведення цього свята бере початок у далекому 1989 році. Тоді учасники виступали у палаці культури «Березіль» ім. Л. Курбаса, який згодом все ж не міг вмістити всіх охочих бути присутніми на дійстві.
Цього ж дня колядували і щедрували і в районах Тернопільщини – на сценах Гусятинського, Зборівського районних будинків культури, Микулинецького, Вишнівецького міських будинків культури. Та наймасштабніше різдвяне дійство відбувалося просто неба – на тернопільському Театральному майдані.
Учасників свята привітали керівники міста і області.
Голова Тернопільської ОДА зазначив, що цьогоріч Тернопільщина займає першість у багатьох особливостях, пов’язаних з відзначенням Різдва.
– У тернопільській церкві святого Апостола Петра – найбільша в Україні різдвяна шопка. Розміщений на Софіївській площі п’ятиметровий дідух, виготовив майстер з Тернополя – Ярослав Осадца. Різдво – це невід’ємна складова нашої самобутньої культури, колискою якої було, є і буде Тернопілля, – зазначив Степан Барна.
Районне фольклорне свято коляди відбулося у минулі вихідні і в Шумську. Більше дясятка колективів району виконували різдвяні пісні, відроджували українські традиції та обряди.