На Теребовлянщині побувала з візитом делегація франко-української культурно-гуманітарної асоціації «Ванде-Україна» на чолі з мером міста Сен-Жіль-Круа-де-Ві Франсуа Блянше та директором банку Аленом Леде.
Візит у Теребовлянських район членів асоціації став можливим завдяки директору обласного відділення міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталію Семенюку та військовому капелану о. Михайлу Кокорі. Про це повідомили у прес-службі ТОДА.
Представники Франції відвідали Теребовлянську центральну районну лікарню і Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр з метою налагодження контактів, співпраці та надання допомоги.
З членами асоціації у приміщенні навчально-реабілітаційного центру зустрілися заступник голови райдержадміністрації Андрій Кундрат, т.в.о.начальника управління освіти та науки облдержадміністрації Ганна Зварич та начальник відділу освіти райдержадміністрації Йосип Кацан.
Почесним гостям коротко розповіли про навальний заклад, його історію, завдання, основні принципи роботи, застосування новітніх технологій в освітньому процесі та ін. Підсумком став невеличкий концерт, який продемонстрував можливості і таланти дітей з особливими потребами. Французькі гості із захопленням слухали українські пісні у жестовому виконанні, дивилися хореографічні постановки. А приємним сюрпризом стала пісня французькою мовою відомої співачки Мірей Матьє у жестовому виконанні учениці навчально-реабілітаційного центру.
Заступник голови РДА Андрій Кундрат привітав французьких благодійників на теребовлянській землі, відмітивши, що невипадково зустріч відбулася на свято Стрітення, а це символізує початок міцної дружби між народами та налагодження партнерських стосунків.
«Щиро дякуєм Вам за увагу до Теребовлянщини, за підтримку, допомогу і за те, що в Вашій країні переймаються здоров’ям наших громадян, зокрема дітей», – підкреслив Андрій Кундрант та наголосив на тому, що район готовий до поглиблення співпраці з Французькою Республікою.
У свою чергу Франсуа Блянше та Ален Леде подякували за теплий прийом та висловили сподівання на подальшу співпрацю.
Наприкінці зустрічі сторони обговорили можливість перейняття досвіду роботи із дітьми з особливими освітніми потребами у французьких спеціалістів.