На Тернопіллі п’ятеро учнів отримали на ЗНО 200 балів

На Тернопіллі п’ятеро учнів отримали на ЗНО 200 балів

В області підбили перші підсумки навчального року

20

Вже стартувала вступна кампанія і випускники обирають заклади, де хотіли б продовжити своє навчання, а освітяни підсумовують іще один навчальний рік. З 690 претендентів на золоті медалі лише 420 отримали відзнаки після складання ЗНО, а п’ятеро учнів отримали максимальний бал з біології, математики  і географії.

Випускників поменшало

Як розповіла начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома,  цього року в області значно зменшилася кількість зареєстрованих на складання зовнішнього незалежного оцінювання. Зареєструвалися 5 742 особи, що на 900 менше, ніж було торік.

– Причиною цього є демографічна ситуація в країні та в області, а також нововведення Міністерства освіти і науки України, яке  дозволило при вступі до вишу використовувати минулорічні сертифікати, – зазначила Ольга Хома. –  Таким чином, частина потенційних вступників уже мали сертифікати із результатами ЗНО. Ще одною особливістю цьогорічного тестування стало те, що всі одинадцятикласники складали державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Згідно з результатами ЗНО, золоті та срібні медалі із 4 794 випускників отримали 420, а це майже 10 % від усіх випускників.

– Золоті медалі одержали 235 випускників, срібні – 185, – розповідає Ольга Хома. –  Найкраще підтвердили свої медалі претенденти із загальноосвітніх навчальних закладів Чорткова, Підгаєцького та Заліщицького районів. Зокрема, у Чорткові було 16 претендентів, підтвердили медалі 14, у Заліщицькому районі із 27 претендентів підтвердили медалі 20, а в Підгаєцькому районі із 9 претендентів підтвердили 7.  Також цього року в області маємо п’ятеро учнів, які, за результатами ЗНО, набрали по 200 балів.

Це Мирослава Семків із  тернопільської школи №16, Христина Кірдай з Теребовлі та Надія Шпак із села Завалів Підгаєцького району, які отримали 200 балів з біології.  Максимальний бал із географії набрав Назар Польовий з Бережанської ЗОШ №1, а  випускник Технічного ліцею з Тернополя отримав 200 балів з математики.

Через телефон не склали ЗНО

Двоє школярів не склали ЗНО через порушення. Під час тестування з української мови та літератури 23 травня у Хоросткові Гусятинського району та у Тернополі у них знайшли мобільні телефони з допомогою металодетектора.

– Це заборонено регламентом проведення тестування, – каже заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного КІППО Юрій Шайнюк – Ці учасники змушені були покинути аудиторію. Тож тепер в атестаті з української мови і літератури у них стоятиме 1 бал, а результат по 100-бальній шкалі, який дає можливість поступити у виш – відсутній. На жаль, для цих випускників вступна кампанія в цьому році завершилась.

Навчався у селі – маєш пільги

Прийом заяв та документів від вступників починається 12 липня. Цьогоріч для абітурієнтів Міністерство освіти і науки підготувало кілька сюрпризів. Зокрема, встановило три категорії коефіцієнтів: галузевий, регіональний та сільський.

Галузевий коефіцієнт становить 1,03 і надається тим вступникам, які подали заяву з першою пріоритетністю на спеціальності природничо-математичного та інженерно-технічного спрямування. Регіональний коефіцієнт має на меті заохотити молодь навчатися ближче до місця проживання. Бо серед регіональних  університетів є  також хороші вищі навчальні заклади. Сільський коефіцієнт  становить 1,02. Використовувати його мають право ті вступники, які закінчили загальноосвітній навчальний заклад у сільській місцевості у 2017 році й там проживають. Для отримання цього коефіцієнту потрібно надати довідку, яка підтверджує це. Видають такі довідки органи місцевої влади або державної міграційної служби.

За словами Лілії Гриневич, цей коефіцієнт повинен посприяти підтримці дітей з сільської місцевості. Оскільки сьогодні, на жаль, немає змоги створити рівні умови доступу до  якісної освіти в селі та місті, конкурсний бал буде помножуватися на коефіцієнти автоматично в Єдиній державній базі з питань освіти. Таким чином, якщо, наприклад, у вступника конкурсний бал без коефіцієнтів становить 150, а він при цьому здобув  коефіцієнт 1,01, то відповідно він  матиме бал 151, 5. Держава також обіцяє пільги при вступі до вишів учаcникам АТО та їх дітям, а також сиротам і особам з інвалідністю.

Подати заяви на вступ у виші можна до 26 липня.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *