У Тернопільській області за останні роки сталою є тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це під час засідання колегії Тернопільської ОДА повідомив Ростислав Дрозд, начальник обласної служби у справах дітей.
Зокрема, за його словами, станом на 1 січня 2012 р оці в області було 1263 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; у 2013 -у – 1250; у 2014 -у – 1231, у 2015 -у – 1190 . С таном на 1 жовтня цього року – 1081 ( і з них 266 – сироти, 815 – позбавлені батьківського піклування).
Як відзначає Ростислав Дрозд, основна увага в роботі з цією категорією дітей зосереджена на тому, щоб сімейна форма виховання переважала над інтернатною.
« Зараз у Тернопільській області функціонує 9 дитячих будинків сімейного типу і 128 прийомних сімей. У нинішньому році створено ще три прийомні сім’ї – у них на виховання та спільне проживання влаштовано семеродітей. Ще одну дитину довлаштовано у діючий дитячий будинок сімейного типу», – зазначає начальник служби у справах дітей.
Таким чином, 975 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплені саме сімейною формою виховання, а це – 90,2 відсотки із загальної кількості дітей даної соціальної категорії.
Окрім того, як відзнач ив Ростислав Дрозд, на Тернопільщині є тенденція переваги національного усиновлення над міждержавним. За даними ССД, протягом січня-вересня 2016 року громадянами України усиновлено семеро дітей-сиріт, внутрішньо сімейне усиновлення складає 23 дітей, громадяни інших держав усиновили одну дитину.