На Тернопільщині спартакіада «Сила духу» об’єднала майже сотню незвичайних спортсменів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вони різного віку, статі і професій, живуть у різних куточках Тернопільщини. Та об’єднує всіх – особливий блиск в очах та сила духу. Кожен з них зумів здолати життєві обставини, з гідністю пройти випробування долі та стати переможцем.

DSC_0693

Зиновій Віш із села Комарівка Бережанського району у 18 років потрапив під трактор і втратив ногу. Однак  така серйозна травма у молодому віці не зламала його. Він зумів знайти у собі сили жити далі – створив сім’ю, здобув професію. Сьогодні виховує трьох дітей і власним прикладом показує усім нам, як важливо не опускати рук, а  боротися за власне майбутнє.

DSC_0676

Майже сотня таких же сильних духом спортсменів днями взяли участь у відбіркових обласних змаганнях в рамках IV-ї Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці та потерпілих на виробництві. Цей мотиваційний проект  у 2013 році започаткувала виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Цього року спартакіада  «Сила духу» стала масовішою та популярнішою, а спортивна конкуренція гострішою. Відбувалися змагання у  спортивному комплексі Тернопільського національного економічного університету. На урочисте відкриття завітали представники міської та обласної влади, відомі спортсмени.

MVS_4574

– На Тернопільщині травмованих на виробництві близько 2,5 тисяч, – зазначив у вітальному слові виконуючий обов’язки начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в області Федір Бортняк . – Коли вони звертаються до структур Фонду  – завжди отримують професійну консультацію, співчуття та увагу,  відчуття, що вони не залишені наодинці зі своєю бідою. Ці люди  навчились реалізовувати свій потенціал, щоденним життям, успіхами та досягненнями переконливо доводять, що сила духу перемагає будь-які негаразди. Ми влаштовуємо такі змагання, перш за все, щоб допомогти їм розкрити свої таланти та адаптуватися до сучасного суспільства.

MVS_4502

Любов до життя і спорт – головні ліки для людей з обмеженими можливостями. На змаганнях вони зустрічаються як давні друзі, приїздять сім’ями вболівати за рідних. На перший етап змагань спартакіади прибули представники усіх районів та Тернополя. Змагалися 77 спортсменів у 7 видах спорту. Як розповів член оргкомітету Григорій Радзіх, найсильніших визначили у настільному тенісі, шахах, шашках, армспорті, дартсі, бомбаскеті, гирьовому спорті.

DSC_0727

– Ми сьогодні робимо маленьке свято для тих людей, які, в силу різних обставин, втратили найцінніше –  здоров’я. Метою змагань є не стільки кубки чи медалі. Головне, щоб люди повірили в свої сили. До речі, чимало з них – спортсмени-аматори. І спартакіада – не лише нагода випробувати себе, а й вдосталь поспілкуватися та зав’язати нові знайомства, – зазначив Григорій Радзіх.

DSC_0724

У кожного  учасника – своя історія. Хтось досі достеменно пам’ятає мить, коли сталося лихо,  хтось намагається забути пережите. Та усіх поєднує неймовірна сила духу, яка допомагає долати хвороби і дає наснагу жити далі.

DSC_0721

Надія Герман з Підволочиська вперше бере участь у цих змаганнях. Вона отримала травму хребта на роботі. Коли їхала на виклик, автомобіль швидкої потрапив у аварію. Після лікування і реабілітації пані Надя повернулася до звичного життя і працює фельдшером швидкої допомоги у районній лікарні. Андрій Мельничук з Шумського району вже втретє бере участь у спартакіаді. Змагається в армспорті – два роки тому на Всеукраїнських змаганнях зайняв друге місце. Зізнається, цей захід дає стимул тримати себе у формі – тренувати тіло і волю до перемоги. Віра Ткаченко теж не уявляє себе без спорту. Незважаючи на травму ноги та вік, не покидає активний спосіб життя. Пані Віра працювала в АТП, має 40 років стажу на вантажній машині. Позитивна, весела, щира, вона переконана, що рух – це життя, і власним прикладом переконує у цьому інших.

DSC_0713

Тернопільську команду представляє Ірина Базилевська – директор обласного відділення Фонду соціального  захисту інвалідів. Три роки тому, повертаючись з відрядження, травмувала ногу. Тож сьогодні вона також на змаганнях.

DSC_0709

– Такі заходи дуже потрібні, – переконана пані Ірина. – Вони доводять, що люди з особливими потребами можуть вести активний спосіб життя, займатися спортом, що жодні фізичні вади не є перешкодою для цього.

DSC_0706

Змагання тривали весь день. Наприкінці  справжніх спортивних баталій визначили лідерів у всіх видах спорту. Якщо ж підсумувати, то в загальнокомандному заліку перше місце здобули спортсмени-аматори з Кременеччини, «срібло» виборола команда  з Тернополя, а «бронзу» – команда з Бережанського району. Переможці в особистому заліку поїдуть на фінал змагань четвертої Всеукраїнської спартакіади потерпілих на виробництві «Сила  духу», який пройде в Ужгороді у червні цього року.

DSC_0688

DSC_0685

DSC_0680

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *