На Тернопільщині три тисячі учасників антитерористичної операції отримають землю

На Тернопільщині три тисячі учасників антитерористичної операції отримають землю

У Тернопільській області учасники антитерористичної операції подали більше 3 тисяч заяв про отримання земельних наділів. За результатами їх розгляду надали 2634 дозволів на розробку землевпорядної документації на землі площею 736 га. Також 1137 учасників АТО вже оформили право власності на 172 гектари.

Землевпорядники Тернопільщини щомісяця проводять оновлення альбому – атласу зарезервованих ділянок для учасників АТО. Станом на 01.02.2016 року площа 308 масивів становила 2,9 тисяч гектарів. Найбільше площ запропоновані у Козівському районі  -322 га  та Шумському  районі -406 га.

«Спільними зусиллями фахівців Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування Тернопілля ми зможемо забезпечити учасників антитерористичної операції нашої області земельними ділянками, – зазначає керівник  землевпорядної служби  Павло Боднар. Особливу увагу при цьому необхідно приділити відведенню земельних ділянок комунальної власності, в тому числі міст обласного значення: Тернополя, Бережани, Кременець та Чортків згідно норм чинного законодавства».

Довідково: Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам визначені статтею 121 Земельного кодексу України. Згідно зі статтею:

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;

в) для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

г) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;

ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;

д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

3. Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв’язку з набуттям ним права власності на житловий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *