Із початку року працівники Слідчого управління фінансових розслідувань розпочали 35 кримінальних проваджень. За результатами досудового розслідування вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 14 особам, до суду направлено 10 кримінальних проваджень. З метою забезпечення відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно в сумі 20 млн грн, що майже у сім разів більше, ніж минулого року. Про це повідомив під час брифінгу, що відбувся у Головному управлінні ДФС в області, перший заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.
Зокрема, направлено до суду кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, якою завдано збитків бюджету на суму 7 млн грн. У ході досудового розслідування відшкодовано 1,3 млн гривень, накладено арешт на майно на суму 17,1 млн грн.
Припинено діяльність «конвертаційного» центру, створеного групою осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки західного регіону. Попередньо встановлені збитки, які завдані бюджету, становлять 5,4 млн грн. Накладено арешт на грошові кошти в сумі понад 2,2 млн грн, також вилучені печатки, штампи та факсиміле підписів керівників транзитно-конвертаційних підприємств та вигодонабувачів, чекові книжки, банківські картки. Триває досудове розслідування за ст.ст.205, 212 КК України.
За словами Віталія Думи, у ході операції «Рубіж-2016», метою якої є виявлення та руйнування схем ухилення від сплати податків та митних платежів у сфері зовнішньоекономічної діяльності, зруйновано схему імпорту транспортних засобів за заниженою фактурною вартістю. За результатами проведених за ініціативою податкової міліції митних оглядів вилучено предметів митних правопорушень на суму 1,1 млн грн.
Під час проведення операції «Акциз-2016» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 7,4 млн грн, що удвічі більше, ніж за весь минулий рік. Припинено діяльність трьох підпільних цехів, у яких вилучено 1,4 тис літрів спирту, близько двох тисяч пляшок горілки. За результатами розгляду справ про кримінальні та адміністративні правопорушення, судами винесені рішення про конфіскацію фальсифікованої підакцизної продукції вартістю 665 тис грн.
Пріоритетними напрямами роботи податкової міліції з детінізації економіки й надалі залишатимуться відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які користуються послугами «конвертаційних центрів»; виявлення кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ та незаконним відшкодуванням податку на додану вартість; протидія незаконному обігу підакцизних товарів, а також виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері.