У Козівській школі відкрили плавальний басейн.
На довгобуд, який почали споруджувати 30 років тому, витратили 9 мільйонів гривень
Один з кращих плавальних басейнів на Тернопіллі урочисто відкрили днями у Козові. Відтепер тут зможуть займатися плаванням і оздоровлюватись півтори тисячі школярів містечка та учні навколишніх сіл і сусідніх районів – Підгаєцького, Зборівського, Бережанського, Тернопільського.
Басейн знаходиться у приміщенні Козівської школи №2. Споруджений він за найсучаснішими європейськими стандартами, обладнаний найновішою системою очищення води. Він має чотири 25-метрові доріжки. Максимальна глибина сягає до 1,70 см. Є дві роздягальні і дві душових кімнати – для дівчаток та хлопчиків, та сауна. Окрім басейну запрацював і тренажерний зал, де зібрано понад 20 тренажерів, на яких зможуть займатися і діти, і дорослі.
Плавальний басейн був довгоочікуваним дарунком для кількох поколінь школярів. Його спорудження затягнулося практично на 30 років. Розпочали будівництво у 1989-му і за 10 років на етапі 50% готовності об’єкт «заморозили». З 2015 року голова Тернопільської ОДА Степан Барна визначив завершення будівництва басейну у Козові як один із пріоритетних проектів. Утім, на місцях у завершення будівництва вірили неохоче, адже практично кожен новий очільник області приїздив у Козову з такими обіцянками. Однак теперішньому керівництву Тернопільщини вдалося консолідувати зусилля державної влади та місцевого самоврядування і подарувати тисячам школярів з кількох районів новенький басейн.
З нагоди відкриття діти та їх педагоги підготували справжнє свято – у вишиванках, з піснями і танцями.
На урочистості завітали голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, місцеві посадовці та підприємці.
Відкриття басейну для Козови – надзвичайно радісна подія. Директор Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Богдан Шеліга зізнається: вже й не вірив, що цей проект вдасться реалізувати.
Займатися у басейні безкоштовно зможуть школярі із сусідніх районів, якщо їх керівництво погодиться виділити дотаційні кошти на його утримання. Адже вартує це доволі недешево: за попередніми підрахунками, на рік потрібно 1,5 млн. грн. Керівництво району також планує залучати кошти на утримання басейну, розробивши платні абонементи. Тож кожен охочий зможе займатися в спортзалі, відпочити та оздоровитися, відвідавши басейн і сауну.
На всіх етапах спорудження басейну до проведення робіт фінансово долучалися й спонсори, серед них – Агрохолдинг «МРІЯ». Близько 150 тисяч гривень компанія спрямувала на перекриття приміщення. За словами директора школи Богдана Шеліги, роботи тоді здійснювали в зимовий період. Якби їх не провели, то зведені стіни почали б руйнуватися.
– П’ять років тому тут ще нічого не було. Це було аварійне приміщення. Дирекція школи звернулася до нашого підприємства за допомогою і отримала підтримку, – розповідає заступник керівника кластеру «Галичина» Агрохолдингу «МРІЯ» Богдан Кушлик. – Ми заклали кошти на перекриття цього будинку – 150 тисяч гривень. Роботи також були проведені за рахунок нашого Агрохолдингу.
На урочисте відкриття басейну представники «МРІЇ» завітали не з порожніми руками – подарували школі сертифікат на 50 тисяч гривень.
– Сподіваюся, дирекція школи знайде гідне застосування цим коштам, – зазначив Богдан Кушлик. – Думаю, що і надалі Агрохолдинг «МРІЯ» надаватиме вагому підтримку для того, щоб об’єкт повноцінно функціонував, а його відвідувачі були задоволені.