Нічого святого, або Чому тернопільська міська рада підтримала пиятику та обжировисько поруч з монументом Небесній Сотні?

Нічого святого, або Чому тернопільська міська рада підтримала пиятику та обжировисько поруч з монументом Небесній Сотні?

1158

Днями у регіональних засобах масової інформації з’явилися анонси культурно-мистецьких та масово-розважальних заходів, які відбудуться у файному місті в травні.
Зокрема, вже у першій декаді «Тернопіль  Fest» спільно з Гільдією рестораторів Тернопільщини та за підтримки міської ради започатковують фестиваль «Тернопільська брама». Пройде цей захід на Театральному майдані. Відтак, пригадуючи той рейвах, який залишали після себе власники торгових павільйонів у самісінькому центрі Тернополя в попередні роки (читайте У Тернополі центральний парк виглядає, як після нашестя орди), можна спрогнозувати – цього разу диму від мангалів, соломи від оформлення торгових місць та смітників з одноразовим посудом і недоїдками буде не менше.

IMG_7756

Ще один «ексклюзивний» захід – також з дозволу і навіть за підтримки міської влади планують влаштувати поруч з монументом Небесній Сотні. Щоправда, розповідаючи про переваги місця для масової пиятики та обжировиська, директор туристично-інформаційного центру Тернополя Тарас Ковальчук про символ Революції Гідності навіть не згадує. А, може, й не пам’ятає, так би мовити, не орієнтується на місцевості. Це – у кращому випадку, бо у гіршому його ініціативність можна кваліфікувати як зраду пам’яті загиблих на Майдані.

Щоб не бути голослівним, наведу слова цього «чиновника-патріота», оприлюднені Інтернет-ресурсом «За Збручем»:

«Фон Вакано Крафт Фест» – це фестиваль крафтового пива і м`яса, – розповів Тарас Ковальчук, директор туристично-інформаційного центру Тернополя. – На нього запрошені не тільки крафтові пивовари зі всієї України, а й м’ясники. Адже Тернопіль, коли був східною частиною кордону Польщу, славився своїми м’ясними традиціями, тому ми вирішили об’єднати дві автентики, які були у нашому регіоні – м’ясо і пиво – і провести на незвичній локації такий фестиваль. Зараз ведемо переговори з приводу того, щоб там ще зробити фан-зону до Євробачення. Зрозуміло, що територія (біля недобудованої бібліотеки, а отже – поруч з монументом Небесній Сотні – авт.) почиститься, облаштується. Вона чудова тим, що там є виступи і можна проводити фестиваль навіть при поганих погодних умовах, ховаючи в ніші торгові місця і посадочні місця».

Вибачте, товариші (у більшовицькому значенні цього слова) організатори, а куди любителі пива після двох-трьох кухлів побіжать мочитися, щоб не стояти у чергах до біотуалетів, які, сподіваюся, у вас вистачить глузду встановити? Чи не за спини увіковічених Героїв?

А оскільки на фестивалі обіцяють ще й гори м’яса, у відвідувачів можуть виникнути не лише «маленькі», а й «великі» проблемки…

Тернополяни вже були свідками, як у приміщенні академічного драмтеатру спритні торгаші продавали  бюстгальтери, труси і шкарпетки, як одна за одною закривалися книгарні і на їх місці рясно цвіли (від слова «цвіль») секонд-хенди. Тоді у Тернополі говорили про занепад культури. Зараз, коли міська влада офіційно підтримала фестиваль пива та м’яса поруч з монументом Небесній Сотні, вже сміливо можна вести мову про занепад духовності.

Не у тернополян, а у тих, в чиїх душах не залишилося нічого святого.

А чи було?

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *