Новорічний корпоратив за рахунок фірми: чи є це додатковим доходом для працівників?

Новорічний корпоратив за рахунок фірми: чи є це додатковим доходом для працівників?

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) , будь який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь яких видів їх діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених , відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору.

Додаткові блага – кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

Згідно статті 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств.

Однак, оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень ПКУ, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.

Враховуючи вищевикладене, вартість святкового вечора (банкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників, не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих працівників. Про це повідомили у в ідділ і організації роботи Тернопільської ОДПІ .

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *