Масажери призначені для розминання м’язів за допомогою різних видів стимуляції. Їх використовують для розслаблення, покращення самопочуття, боротьби зі стресом, відновлення після травм. Виробники пропонують величезний вибір електромасажерів, які відрізняються за способом впливу, призначенням, конструкцією. Перш ніж купити пристрій для домашнього використання, пропонуємо ознайомитися з важливими характеристиками та функціями.
Як електромасажери впливають на здоров’я людини
Масажери користуються популярністю завдяки таким ефектам:
- розслаблення м’язів;
- зменшення набряків;
- прискорення обмінних процесів;
- покращення стану шкіри;
- усунення больових відчуттів;
- допомога у боротьбі з целюлітом.
Масаж посилює приплив крові до ділянки, розгладжує покриви, розслаблює м’язові тканини, сприяє швидкому відновленню. Все це можна робити в домашніх умовах за допомогою спеціального пристрою.
Які бувають прилади за характером впливу
Залежно від виду стимуляції електромасажериподіляються на такі групи:
Роликові. Призначені для масажу за типом шиацу. Прилади оснащені роликами, які добре розминають тканини. Допомагають боротися з відкладеннями солей, посилюють приплив крові, покращують стан шкіри.
Вібромасажери. Найпопулярніші моделі, призначені для посилення кровообігу, покращення тонусу м’язів та позбавлення від целюліту. Інтенсивність масажу можна регулювати, при цьому глибина вібрації залишається невеликою – захоплює різні шари дерми та підшкірну клітковину. Більш потужні моделі впливають на м’язові пучки, знімають втому, застосовуються у відновлювальній терапії при лікуванні травм.
Повітряно-компресійні. Прилади оснащені м’якими подушками різної величини, куди нагнітається повітря. Пристрої цього типу використовуються для масажу ніг, вони знімають втому, полегшують больові відчуття, покращують приплив крові, розслаблюють.
Вакуумні. Оснащені насадками різних форм та розмірів. Використовуються для покращення обмінних процесів, позбавлення від набряків та зайвих кілограмів.
Комбіновані. Поєднують кілька видів стимуляції для глибокого масажування тканин, наприклад, вібрацію з постукуванням або компресію з роликами.
Залежно від типу стимуляції та очікуваного ефекту можна підібрати прилад для домашнього використання.
Різновиди пристроїв за призначенням
Прилади використовують для масажування різних ділянок тіла. Найпопулярніші електромасажери:
- ручні – компактні моделі з невеликою вагою, зручні в експлуатації, підходять для стимуляції різних зон;
- накидки, жилетки, подушки – для масажування шиї та спини;
- пояси – для попереку, стегон, сідниць, використовуються для зміцнення м’язів та спалювання зайвого жиру;
- ванни – для рук і ніг, деякі моделі оснащені насадками для пілінгу.
Регулярне використання електромасажерів оздоровлює, покращує самопочуття та настрій, допомагає боротися з хронічною втомою, стресом, безсонням.