Тисячі випускників і чудових фахівців – цим найбільше пишаються у Тернопільському центрі професійно-технічної освіти. Цими днями цей державний навчальний заклад святкує свій золотий ювілей.
Його історія бере початок у далекому 1966 році. Тернопільське технічне училище №2 – такою була перша назва навчального закладу, який створили, аби готувати кваліфікованих робітників для бавовняного комбінату, що будували в Тернополі.
Весь цей час училище розвивалося. У 2004-му, з ініціативи нинішнього директора Володимира Цьоха, його реорганізували у Тернопільський центр професійно-технічної освіти №1.
Сьогодні ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» – престижний освітній острівець регіону, міцна база системи професійно-технічної освіти України, яка готує висококваліфікованих фахівців для різних галузей. Його випускники успішно реалізовують свої вміння у професійній діяльності.
Тисячі учнів-випускників… А колись їх було лише кілька десятків.
Директор закладу Володимир Цьох пригадує непрості етапи його становлення. Свою педагогічну діяльність у закладі він почав у 1994 році – час економічної та політичної перебудови. А в 2000-му був призначений директором. Разом із колективом він не просто врятував училище від занепаду, а перетворив його на престижний навчальний заклад із високим професійним рівнем викладання та сучасною матеріально-технічною базою.
Сьогодні ДНЗ «Тернопільський ЦПТО» знаний в Україні і талановими та кваліфікованими працівниками, і ерудованими учнями.
Водночас, життя закладу – це не лише якісний навчальний процес, а й цікаве та корисне дозвілля: художня самодіяльність, волонтерська робота, гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи. зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси – і, звичайно, перемоги.
Щороку учні займають призові місця у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, Всеукраїнських учнівських олімпіадах та у ІІ етапі Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності.
Урочини з нагоди 50-річчя закладу зібрали разом його працівників, учнів і їхніх батьків, ветеранів і випускників. Завітали представники державних освітніх установ і профспілок. Спільна молитва згуртувала всіх біля каплички Матері Божої. А після цього для гостей влаштували екскурсію навчальним закладом.
Колектив приймав теплі та щирі вітання. Особливі слова привітань прозвучали від викладача, який присвятив навчальному закладу більше чотирьох десятків свого життя, – Князя Мирослава Ілліча. Чудовим дарунком стала пісня, виконана випускницями, які з різних куточків України приїхали на ювілей.
Згадали та вшанували хвилиною мовчання і тих педагогів, хто уже відійшов у вічність, залишивши по собі хороших учнів та добре ім`я.
Майстерно перепліталися з вітаннями художні номери, даруючи гарний настрій та щирі побажання миру, добра, любові та процвітання.