Закінчення школи є найбільш хвилюючим моментом у житті кожного старшокласника. Уся метушня навколо вступу до вишу, вибору майбутньої професії та успішного написання ЗНО вимагає працьовитості та великих зусиль. І все-таки, найочікуванішою подією для одинадцятикласників є випускний бал. Скільки ж вартує така оказія сьогодні?
Прощання з безтурботними шкільними роками прийнято відзначати парадом, застіллям та гулянням до світанку. Але скільки усе це коштує? Скажімо, середня вартість суконь у дівчат – від 5 до 8 тисяч гривень, взуття – 1,5 -3 тисячі. Парадні костюми хлопців теж добряче б’ють по кишені – від 3500 до 7000 гривень, взуття – від 1,5 тисячі. Проте, святковий образ для випускниць обійдеться дорожче. Куди ж без зачіски та макіяжу? На це дівчата витратять приблизно 700 гривень. Плюс 2-3 сотні на манікюр.
Найстильніші випускниці можуть дозволити собі дизайнерські сукні. Тут ціни захмарні – від 10 до 20 тисяч гривень. Словом, кожна дівчина на випускному балі зможе відчути себе, мов індійська наречена у шовкових шатах та золоті.
А що самі випускники кажуть про підготовку до випускного балу і як можна заощадити кошти, залишаючись святково та гарно вбраними? Способами економії діляться учні 11-А класу Тернопільської ЗОШ №29.
Мар’яна Яріш та Настя Хоменко, наприклад, вважають доцільним пошиття сукні.
«Оскільки пошиття і покупка плаття обходяться приблизно в одну ціну, я зробила вибір на користь першого. Впевнена, що буду задоволеною кінцевим результатом, адже сама оберу фасон, тканину, оздоблення сукні», – каже Настя. Мар’яна ж взялася за виготовлення плаття з допомогою сестри-швачки. «Це обійдеться дешевше для батьківської кишені. А головне, моя сукня точно буде унікальною», – посміхається дівчина.
Іванна Квасна пішла на досить ризикований крок, замовила випускне плаття через Інтернет. Запевняє, їй пощастило знайти «свою» сукню. До речі, замовлення плаття через соціальну мережу обходиться значно дешевше, ніж його покупка чи пошиття , проте варто користуватися послугами довірених інтернет-магазинів, аби не отримати неякісний товар.
Роман Підгорецький після тривалих пошуків образу на випускний бал, пересвідчився, що вибір костюмів для юнаків не надто великий. На ринку хоч дешевше, але щось оригінальне знайти важко. Не особливо тішать і дорогі «бутіки», та й ціни там захмарні. І все ж випускник надав перевагу одному з магазинів Тернополя, де вже придбав костюм за доступною ціною.
Не усім поталанило знайти наряд у нашому місті. Анастасія Бойко, наприклад, шукала випускне плаття у Львові. «У місті Лева, звісно, є більше магазинів та ательє, де можна придбати сукню на будь-який смак за такою ж ціною, як і в Тернополі».
Тож кожен одинадцятикласник уже підібрав собі образ до випускного балу та впевнений, що у цей особливий день буде виглядати якнайкраще.
Наступний етап – ресторан. Де продовжується святкування з вчителями, друзями та батьками. Таке гуляння коштує в середньому 500-600 грн. з людини, проте усе залежить від місця проведення.
Чи вартує ця подія таких витрат? Так чи ні, та щороку одинадцятикласники приходять на своє останнє шкільне свято у все оригінальніших, дорожчих сукнях та костюмах, намагаючись перевершити попередників. Це призвело до того, що тепер випускний у загальноосвітній школі – це, у першу чергу, не свято юності, мрій та прощання з дитинством, а парад достатку українських родин. У якому, не всі з однаковим успіхом можуть взяти участь.
Ірина ВІВЧАР, одинадцятикласниця Тернопільської ЗОШ №29.
не було 1 нема розуму. Коли вже укра1нц1 будуть справжн1ми европейцями.