Весь світ рухається в напрямку до переведення сервісів у мережу Інтернет та до електронного урядування. Міністерство юстиції крокує в ногу з часом, адже це перше міністерство, яке запровадило онлайн сервіси із отримання відповідних документів через Інтернет. З метою створення більш комфортних послуг Міністерство юстиції України продовжує переводити свої сервіси у сфері державної реєстрації в он-лайн режим.
Ще з минулого року в режимі онлайн можна отримати інформації з реєстрів суб’єктів Міністерства юстиції України, записатися на прийом, отримати консультацію чи подати документи.
Ще раз коротко нагадаю про функціонал порталу онлайн-послуг на оновленому сайті Міністерства юстиції України (https://kap.minjust.gov.ua/), що стосується державної реєстрації.
Громадяни мають можливість в електронній формі подати до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, не виходячи з дому заяву у сфері державної реєстрації актів цивільного стану з питань державної реєстрації: народження дитини, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, отримання повторного свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного стану чи витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Також можна оплатити з використанням платіжних систем у режимі он-лайн послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану; здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних для громадян дати та часу; отримати консультації працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану за результатами розгляду надісланих через веб-портал заяв або звернень.
За допомогою он-лайн сервісу, що знаходиться на сайті Міністерства юстиції України користувач має можливість: перевірити документи, видані Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (безкоштовно). Знайти та переглянути інформацію про стан розгляду заяви або запиту, що були подані державному реєстратору у паперовому вигляді. Отримати інформаційну довідкуза 17 грн. про зареєстровані речові права на нерухоме майно за: вказаною адресою; реєстраційним номером об’єкта нерухомості; кадастровим номером земельної ділянки; ідентифікаційними даними фізичної або юридичної особи.
Виконати безкоштовний запит на отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ або за найменуванням юридичної особи; за реєстраційним номером облікової картки платника податків або за прізвищем, іменем, по-батькові фізичної особи-підприємця. Отримати електронний витяг.
Для цього на сайті Міністерства юстиції України необхідно обрати з випадаючого списку «Тип документа», потім з випадаючого спису вибрати «Умови пошуку» та дату, станом на яку необхідно сформувати витяг. Наступний крок – Обрати пункти, які потрібно внести до документу, а потім за допомогою платіжної картки сплатити за надання послуги.
Здійснити пошук запитів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Пошук виконується за всіма запитами, що надаються з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державними реєстраторами, наданими через Реєстраційний портал та оформленими через цей сайт https://usr.minjust.gov.ua/.
Для завантаження запиту необхідно внести у форму пошуку його ідентифікатор – «унікальний номер» запиту та його дату. Завантаження запитів за «унікальним номером» можливе протягом одного року з моменту їх створення.
«Унікальний номер» електронного запиту надається запитувачу одразу після внесення плати за отримання відомостей.
У середньому час побудови запиту становить 15 секунд, але деякі витяги можуть будуватись близько 5 хвилин та більше.
Подача заяви для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця
На сьогодні існує можливість подачі електронних документів для проведення наступних реєстраційних дій: державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем; державна реєстраціяюридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи.
Для подачі електронних документів для проведення державної реєстрації використовується Комп’ютерна програма «Реєстраційний портал».
Крім того, є можливість отримувати інформацію з Реєстрів суб’єктів Мін’юсту, шляхом здійснення пошуку відомостей про зареєстровані громадські об’єднання, інші громадські формування, а також друковані засоби масової інформації шляхом переглядута друкузнайдених реєстраційних записів, а також отримувати про видані апостилі в Україні.
Інформацію з реєстрів можна переглянути, скопіювати та роздрукувати безоплатно. Якщо потрібен документ встановленого зразка з відповідного реєстру, то тутпотрібнатількибанківська картка. Жоднихідентифікаторів, жоднихцифровихпідписів.І лише для подачі документів для державної реєстраціїнеобхіднийелектроннийцифровийпідпис.
Метою таких нововведень є оптимізація процедури подачі громадянами заяв у сфері державної реєстрації, запобігання проявам корупційних діянь, забезпечення доступності адміністративних послуг, а також створення сприятливих умов для їх отримання, зменшення черг.
Міністерство юстиції України планує не зупинятися на досягнутому , в перспективі – переведення всіх послуг, які надаються органами юстиції в он-лайн режим.
Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.