Особливості призначення антибактеріальних препаратів при бронхів

Антибіотики при бронхіті – першорядна міра, при виявленні бактеріальної природи захворювання. Їх призначення доцільно для запобігання вторинних інфекцій і лікування запальних процесів бронхів, при яких відбувається набухання дихальних шляхів легенів і продукування слизу. Для різних категорій пацієнтів вибирається окремий тип антибіотиків, виходячи з їхнього віку, стадії недуги і реакції організму на компоненти, що входять до складу лікарського засобу.

Класифікація антибіотиків для лікування бронхіту

Стадія захворювання має значення не тільки при виборі типу препарату, а й визначенні його форми. На початковому і середньому етапі розвитку запалення бронхів приймаються таблетки, капсули і сиропи. При важкому бронхіті лікарські засоби можуть вводитися ін’єкційним шляхом.

Види антибактеріальних препаратів при бронхіті:

  • Амінопеніцилінів. Знищують стінки клітин шкідливих мікроорганізмів, руйнуючи їх зсередини.
  • Цефалоспорини. Призначені для боротьби з мікробами, які не зміг усунути перший тип ліків, відрізняються добре переноситься.
  • Макроліди. Порушують синтез білків, з подальшим пригніченням розмноження мікробів.
  • Фторхінолони. Руйнують ДНК патогенів, і входять в групу антибіотиків з широким спектром активності.

На додаток до антибактеріальних препаратів призначаються додаткові медикаменти для полегшення симптоматики бронхіту. При визначенні вірусної природи захворювання доцільний прийом противірусних засобів. Для поліпшення виведення мокротиння і відкашлювання в комплексну терапію включають відхаркувальні і бронхорасширяющие препарати, які також справляються з задишкою. На допомогу організму, який бореться з бронхітом, застосовують полівітаміни, що прискорюють відновлення імунітету.

Призначення антибіотиків для особливих груп пацієнтів

При лікуванні бронхіту у дітей антибактеріальні препарати використовуються мінімально, і в комплексі з антигістамінними і імуностимулюючі засобами. Для підтримки кишечника і запобігання дисбактеріозу, що виникає на тлі антибіотиків, додатково призначають пробіотики.

При виявленні бронхіту в період вагітності вибирають найбільш щадний тип лікування. Найбільш безпечними для плода є препарати з ряду пеніциліну. У другому триместрі можуть призначатися цефалоспорини.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *