Особливості сплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році

Особливості сплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році

Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), зокрема, внесено зміни до пункту 209.2 статті 209 Кодексу, відповідно до яких у 2016 році в межах спеціального режиму оподаткування запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки. Розмір суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, залежить від виду сільськогосподарської продукції, що реалізується. Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Для забезпечення вказаних розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування Казначейством відкрито додаткові електронні рахунки.

Крім того, для сільськогосподарських підприємств, зазначених у п. 209.18 ст. 209 Податкового кодексу України (підприємств, які відповідають критеріям, визначеним ст. 209 Податкового кодексу України, але не обрали спеціального режиму оподаткування, і на загальних підставах вважаються платником ПДВ), також запроваджена часткова сплата сум ПДВ до бюджету та на поточні рахунки за операціями з реалізації молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також з реалізації молочних продуктів, молочної сировини та м’ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах, у визначених розмірах.

Отже, з метою визначення сум ПДВ, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальні/поточні рахунки платників, суб’єкти спеціального режиму оподаткування та платники – сільськогосподарські підприємства, які відповідають вимогам п. 209.18 ст. 209 Податкового кодексу України, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту звітного (податкового) періоду визначають за кожним видом операцій.

Детальніше із даним питанням, додатковими електронними рахунками, відкритими Казначейством, а також прикладом розрахунку розміру суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальні рахунки, можна ознайомитись у листі ДФС України від 27.01.2016 р. №2533/7/99-99-19-03-01-17 «Про особливості сплати ПДВ платниками – сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *