Студенти Тернопільського фахового коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя підготували мистецьке дійство з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Викладачки коледжу та активні просвітянки Галина Шот й Ольга Коневич об’єднали молодь і організували театралізовану постановку “До тебе, Україно, струна моя перша озветься…” про життя і творчість великої української поетеси.
Майбутні автомобілісти, туристи, логісти, менеджери понад два тижні між парами і лекціями збирались у вільних аудиторіях і декламували вірші, вчили пісні, грали уривки з п’єс.
– У Лесі Українки незвичайна життєва історія, – розповідає Галина Шот. – Маленька дівчинка у 9 років написала свої перші геніальні вірші, а у 12 Леся вже тримала у руках першу надруковану збірку поезій. Вона знала дев’ять мов, перекладала на українську мову твори, писала прозу, мала талант до музики… Кожен наш учень сам обирав вірш Лесі Українки. Вони ніби приміряли на себе Лесине слово й обирали поезію, яка їм до душі.
Глядачі захоплено слухали спів студентів Юлі Білоус, Катерини Кавки, Наталі Хемій, Ярини Кривінської, Івана Буртника, Максима Коломиї, Романа Процаніна. Вони виконували “Contra spem spero”, “Чарівна скрипка”, “Відпливають кораблі”, “Молодь змінює світ” під керівництвом диригента Ольги Коневич. Жінка співає у церковному хорі і дуже хвилюється через те, що українську пісню рідко хто виконує, розбиваючись на голоси, тому із задоволенням займається співом зі своїми студентами і радіє їх успіху.
Гості події побачили уривки з п’єс “Бояриня”, за участю Ярини Кривінської, Катерини Кавки, Наталі Хемій, Олександра Цимбалюка, “Лісової пісні” за участю Віталія Фрея, Андрія Гогось, Ірини Хомин, Уляни Хіміч, Мар’яни Бомок. Почули твір “Твої листи пахнуть зів’ялими трояндами… ” у виконанні Вікторії Козловської, поезію “На шлях я вийшла ранньою весною… ” декламувала Софія Колеснік, “Ангел помсти” читав Павло Нетофор.
:
- Враження від заходу неймовірні, бо ми дуже наполегливо готувалися, адже хотіли кожен вірш, вислів із сценки та пісню пропустити через серце, – своїми враженнями поділилась Наталія Хемій. – Для сценки «Бояриня» я принесла цілий пакет символічного одягу, щоби кожен учасник на сцені виглядав неперевершено.
Віталій Фрей грав Лукаша з «Лісової пісні». Хлопець зізнався, що дуже хвилювався, адже вперше брав участь у романтичній виставі про кохання. Андрій Гогусь роль дядька Лева вибрав сам: “Хоча я дуже люблю природу, відпочивати в лісі, ця роль виявилась для мене непростою, бо за сюжетом я мав сваритись з “мамою”, а сам людина неконфліктна».
Супроводжували дійство, керуючи екраном проєктора, Ірина Горбань Ірина та Діана Ковальчук.
- Це мистецьке дійство нагадує про те, що Леся Українка досі з нами, а її слова “Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає..” вже давно стали пророчими, – зазначила Галина Мартин, заступниця директора з навчально-виховної роботи Технічного коледжу. – Любов, яка переповнювала серце Лесі, слово, яке було для неї справжньою зброєю, залишаються з нами до сьогодні завдяки тому, що ми вивчаємо і шануємо її творчість.
Олена МУДРА.