Подайте мільйонеру-депутату на оренду хати

Подайте мільйонеру-депутату на оренду хати

Скільки економічних криз випало на долю українців! І ніяк неможливо з тієї ситуації вибратися. Фактично, кожна влада бореться з кризою. Та економічні негаразди живучі.    

Причиною економічної кризи українці переважно називають корупцію. Так вважають 42,9%, опитаних Київським міжнародним інститутом соціології. А 54,4% респондентів заявили, що за останні два роки фінансове становище їхньої родини погіршилося.

Серед економічних труднощів, з якими зіткнулися сім’ї опитаних, 91,5% вказали на підвищення тарифів; 90,6% – на зростання цін на основні харчові продукти. Зниження зарплат або пенсій назвали 35,4% респондентів, а повну або часткову втрату місця роботи – 31,9%.

До слова, 33,8% українців пояснюють кризу некомпетентністю влади. А також війну на Сході країни та пандемію коронавірусу.

І поки одні українці виживають, інші шукають роботу за кордоном (а таких, на жаль, чимало), депутати-мільйонери за кошти платників податків орендують в столиці житло. Чомусь у нас так повелося: тільки народ повинен під час криз затягувати пояси. 

Отже, наразі 147 нардепів орендують житло за бюджетні кошти, з них 81 депутат має на своїх рахунках понад мільйон гривень. Про це повідомила громадська організація «Комітет виборців України», проаналізувавши декларації народних обранців, які отримують бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера. Найбільше серед таких орендарів-мільйонерів – представники президентської фракції «Слуга народу» – аж 67 осіб.

Серед найбагатших депутатів, які отримують бюджетні кошти на оренду житла:

Олег Воронько – «Слуга народу» – задекларував 129 млн. грн.; Сергій Магера – позафракційний, – 25,5 млн. грн.; Остап Шипайшло – «Слуга народу» – 22,5 млн.; Олександр Трухін – «Слуга народу» – 20,9 млн.; Анатолій Урбанський – «За майбутнє»- 19,8 млн.; Олександр Пономарьов – «ОПЗЖ» – 19,3 млн.; Олег Мейдич – «Батьківщина» – 14 млн.; Валерій Лунченко – «Довіра» – 12,8 млн.; Степан Чернявський – «Слуга Народу» – 11,5 млн.; Павло Павліш – «Слуга народу» – 10,8 млн. грн.

Абсолютна більшість депутатів, які мають такі кошти, могли б оплачувати винайм житла самостійно. Зарплата нардепа дозволяє оплачувати оренду квартири в Києві без допомоги коштів платників податків.

У середньому щомісячно депутати отримують з бюджету 20 тисяч гривень для винайму житла. В травні, приміром, нардепам держава виплатила близько трьох мільйонів гривень компенсації за житло.

У КВУ зазначають: законодавчі норми щодо компенсації депутатам коштів на винайм житла є пережитком минулого, від якого варто відмовитися.

А тим часом, в Міноборони не вистачає грошей для виплати військовим. Нещодавно у ЗМІ була опублікована доповідь керівника Генштабу ЗСУ, в якому йшлося про додаткові виплати для військовослужбовців. «Хочу доповісти, що в Збройних силах склалася критична ситуація щодо виплати додаткових видів грошового забезпечення. Це викликало напругу у військових колективах і сім’ях військовослужбовців», – сказано в документі.
І ще. Поки країни ЄС підтримують економіку та допомагають бізнесу, в Україні підвищили податки. Як зазначає видання «Neweurope», зараз європейські країни підтримують свою постковідну економіку завдяки масовим інфраструктурним проєктам і допомозі місцевим підприємствам. Україна ж у цей час вирішила скористатися перевагами високого попиту на свій експорт на світових ринках і підвищувати податки для вітчизняних виробників. «Влада ще більше розізлила населення тим, що не надали допомогти ні великому, ні середньому бізнесу під час пандемії. Ці безвідповідальні кроки вже привернули увагу. Деякі політики в Європі почали озвучувати свою думку… що вони бояться економічного краху України…», – йдеться у статті.

Видання наголошує: подальша складна економічна ситуація в країні є токсичною. Мовляв, токсичне середовище корумпованих чиновників і непрозора фіскальна система призведе до виведення капіталу з країни і втрати десятків тисяч робочих місць.

Та куди вже далі?!

Ольга ЧОРНА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *