Податок на нерухомість: особливості розрахунку та сплати фізичними особами

Податок на нерухомість: особливості розрахунку та сплати фізичними особами

Ставка податку на нерухоме майно встановлюється відповідним органом місцевої влади. Наразі її розмір не може перевищувати 3 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного звітного року. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Якщо ж органом місцевої влади не прийнято рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими, згідно з нормами Податкового кодексу України, такі податки до прийняття рішення справляються, виходячи з норм Податкового кодексу України із застосуванням їх мінімальних ставок.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

При цьому відповідна база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи, зменшується: для квартири/квартир, незалежно від їх кількості, – на 60 кв м; для житлового будинку/будинків, незалежно від їх кількості, – на 120 кв м; для різних типів об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв м.

Відтак, від сплати податку на нерухоме майно звільняються фізичні особи, які мають у власності перелічені об’єкти нерухомого майна в межах вказаної площі.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Водночас за наявності у власності об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки  із загальною площею понад 300 кв м (для квартири) та/або 500 кв м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. «а»-«г» п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Після обчислення суми податкового зобов’язанння фізичним особам надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації). Таке повідомлення-рішення має бути надіслано до 1 липня 2016 року для сплати податку на нерухоме майно за 2015 рік. Відповідно, протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити суму податку.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *