Поки київська влада розповідає про успіхи реформи децентралізації, то на місцях її оперативно «впроваджують» не шляхом стимулювання розвитку бізнесу для наповнення бюджету, а шляхом скорочення витрат.
«Ми вже майже змирилися, що в області закриваються загальноосвітні школи, бо надто дорого обходиться там навчання на одного учня. Натомість пропонується альтернатива – дітей в навчальні заклади у сусідні села будуть довозити шкільними автобусами. Ніхто не запитує дітей, чи їм так буде зручно. Звичайно, що ні, але поки що не має на то ради. Правда, ніхто не запитує владу, чому така демографічна ситуація в країні, і що робиться, щоб народжуваність зростала і люди працездатного та репродуктивного віку не тікали з країни у пошуках кращої долі у світах, – пише у Фейсбук Депутат Тернопільської обласної ради Лариса Римар. – Зараз висловлюю стурбованість щодо фактичного рішення голови Коропецької селищної ради про повне закриття або реорганізацію (тобто скорочення чисельності як викладачів, так і учнів) Коропецької музичної школи у зв’язку із нестачею необхідних ресурсів. Вважаю таке рішення неприпустиме і абсурдне та ставлю питання: чим будуть займатися талановиті діти і яке «світле» майбутнє чекає Україну без професійного мистецтва та музики?
Український композитор Микола Колесса казав, що якщо «влада, не фінансує культуру, то буде фінансувати тюрми». Чи на такі результати реформ ми очікуємо?»