Порошенко відвідав концтабір, де утримувався Бандера (ФОТО)

Порошенко відвідав концтабір, де утримувався Бандера (ФОТО)

Президент підпише закон про заборону «колорадської» стрічки

DAR7FvsXoAAcjRl

Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з візитом у Німеччині, після переговорів із канцлером ФРН Ангелою Меркель відвідав меморіальний комплекс у колишньому концтаборі “Заксенгаузен”, де були закатовані тисячі українців.  Про це повідомляє агентство Укрінформ.

Тут утримували найважливіших в’язнів, серед них – провідник ОУН Степан Бандера, який з початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі «Заксенгаузен» у бункері «Целленбау» – найбільш «режимній» території табору. У вересні 1944 року нацисти його звільнили і запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії. Однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

У концтаборі “Заксенгаузен” загинув заступник голови ОУН поет Олег Ольжич. Тут утримувалися українські націоналісти: Тарас Бульба-Боровець, Андрій Мельник, Олег Штуль (Жданович), Ярослав Стецько та колишній секретар Української Центральної Ради Євген Юнацький.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму. Пізніше перевели до концтабору “Заксенгаузен”.

Про Степана Бандеру Петро Порошенко згадав наступного дня в Києві, вшановуючи   пам’ять жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

«Побувавши вчора в «Заксенхаузені» і стоячи сьогодні тут, у Биківні, ще і ще раз усвідомлюю, відчуваю кожною клітиною людожерську подібність нацистського та сталінського режимів», – цитує Главу Держави його прес-служба.

«Неначе  місток у часі: батько Степана Бандери, греко-католицький священик отець Андрій, як стверджують історики, похований саме у цьому лісі (Биківнянський ліс. -ред). Тут наприкінці 30-х років минулого століття московсько-комуністичний режим на п’яти гектарах землі влаштував справжнє пекло. Тут більшовики протягом чотирьох років замордували десятки тисяч людей», – сказав Петро Порошенко.

«Ось чому, якщо хто не зрозумів, протягом останніх років в Україні і було проведено декомунізацію.  Ось чому відбувся так званий «ленінопад». Ось чому очистилася карта України від імен її катів та душогубів. Ось чому оновилися таблички з назвами вулиць. Комуністичним ідолам нема і не буде місця в нашій країні», – підкреслив Петро Порошенко.

«І без підконтрольних ФСБ-КДБ соціальних мереж мій український народ теж здатен прожити. І, до речі, закон про заборону георгіївських стрічок я теж підпишу, щойно він надійде до мене із Верховної Ради. Чому? Тому, що це не є символікою Другої світової, це – символ агресії проти України 2014-2017 років. Тому, що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі», – зазначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, 21 травня в Україні вшановували пам’ять жертв політичних репресій 1937-1938 років.

За даними інформагенств та сайту Президента України.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *