Про відзначення 100-річчя Зборівської битви Першої світової війни йшлося під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Степана Барни з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Павлом Пєшєком. Зустріч відбулася 23 лютого у Тернопільській обласній державній адміністрації.
У 2016 році ми відзначали 100-річчя бою на горі Лисоня на Бережанщині. Тому у нас є досвід проведення таких дійств. Ми докладемо всіх зусиль, щоб наш спільний захід, приурочений Зборівській битві Першої світової війни, у липні 2017 році пройшов на найвищому рівні. Це наша історія, ми маємо належно вшанувати жертв тих подій. Ми б дуже хотіли, щоб до заходів долучилося якомога більше представників Чехії. Наш край дуже гостинний, тому ми готові забезпечити їм комфортне перебування в нас», – сказав Степан Барна.
Крім того, очільник краю запевнив, що в облдержадміністрації буде створено робочу групу, яка займатиметься організацію заходу. І запросив представників Чеської Республіки взяти участь в інвестиційному форумі «Тернопільщина – Invest», який планують провести у травні.
У свою чергу Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові підкреслив, що саме на Тернопільщину спрямовано значну частку чеських інвестицій – країна займає друге місце за обсягами інвестицій в економіку області.
Степан Барна поінформував, що станом на 1 жовтня 2016 року обсяг прямих інвестицій з Чеської Республіки в економіку області від початку інвестування складає 7,4 млн. дол. США.
«За участю чеського капіталу в області працює два підприємства: приватне акціонерне товариство «Добра вода», яке виробляє мінеральну воду у Зборівському районі та в економіці якого працює понад 99 відсотків усіх чеських інвестицій, внесених в економіку області. А також підприємство у Тернополі – у сфері будівництва із обсягом чеських інвестицій 53 тис. дол. США», – підкреслив очільник краю.
2 липня 2017 року виповниться 100 років Зборівської битви Першої світової війни. Це була битва між російською та австро-угорською арміями 1-2 липня 1917 року під час Червневого наступу поблизу міста Зборів, на території Австро-Угорщини (нині Тернопільської області).
На боці Російської імперії в цій битві вперше брали участь підрозділи сформованого з полонених чехів і словаків Чехословацького легіону.