Про що запитували тернополяни у податківців під час Інтернет-конференції?

Про що запитували тернополяни у податківців під час Інтернет-конференції?

– Мінімальна зарплата у 2017 році зросла до 3200 грн. Який розмір соціальної пільги буде окремо для працівника, та у випадку, якщо працівник має на утриманні двох неповнолітніх дітей?

– Загальна податкова соціальна пільга у 2017 році складатиме 800 грн. Підвищена 150% пільга  – 1200 грн., підвищена 200 відсотків – 1600 грн. Граничний розмір доходу для застосування даних соцпільг – 2240 грн (1600 грн х 1,4 й округлено до найближчих 10 грн). Для працівника, який має на утриманні двох неповнолітніх дітей, розмір пільги складатиме 1600 грн ( 800 грн х 2). Однак, наголошуємо, що розмір зарплати   в цьому випадку, не повинен перевищувати 4480 грн (2240 х 2).

– Правда , що декларацію про доходи уже можна подавати цілий рік, а не до 1 травня?

– Ні, термін подання декларації про майновий стан і доходи – для громадян, які мають обов’язок її подавати, залишається до 1 травня. А от, якщо в и хочете реалізувати своє право на податкову знижку, тоді термін подання такої декларації справді до 31 грудня.

– Минулого року я подавала декларацію, оскільки здаю в оренду квартиру та гараж. Віддрукувала багато примірників. Скажіть, ці бланки я можу використати у цьому році?

– На жаль, ні. Для декларування отриманих у 2016 році доходів слід використовувати нову форму податкової декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 15.09.16 р. № 821.

– Чув, що є переваги для підприємців, які здійснюють торгівлю на ринку щодо сплати єдиного податку та єдиного внеску, у порівнянні з іншими групами ?

– До порядку здійснення підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування, справді, внесено суттєві зміни. Вони зачепили і першу, другу (для фізичних осіб) та четверту (для юридичних осіб) групи. Що стосується першої групи, на якій можуть перебувати ті підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень, то з 1 січня цього року ставки єдиного податку встановлено у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року.

Тож, якщо ця ставка затверджена у розмірі 10 відсотків , сума єдиного податку буде становити 160 грн (1600 грн х 10 відсотків ). Для другої   ж групи сума податку продовжує обраховуватись у відсотках до мінімальної зарплати. Враховуючи, що розмір мінімальної зарплати на 2017 рік зріс до 3200 грн, то підприємці – «другогрупники» платитимуть у цьому році 640 грн податку (3200 грн х 20 відсотків ). Теж стосується і сплати єдиного внеску. Для платників першої групи сума ЄВ не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску – 352 грн (3200 грн х 0,5 х 22 відсотки ). Ця ж половинна сума, також, буде зараховуватись і до страхового стажу. А платники – фізичні   особи-підприємці другої та третьої груп сплачуватимуть ЄВ у розмірі, не меншому від 22% від мінімальної зарплати, тобто 704 грн (3200 грн х 22 відсотки ).

– Якщо підприємець-спрощенець не має найманих працівників, то єдиний внесок за себе може платити як помісячно, так й раз у квартал?

– Для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, передбачена поквартальна сплата внеску – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. За бажанням, звичайно, можете сплачувати і помісячно.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *